Nowy numer 29/2021 Archiwum

Prawdziwe oblicze Kościoła

Wierni z parafii św. Antoniego w Braniewie przeżywali doroczny odpust. Wspólnej modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński.

To największe w roku święto w parafii - mówił na rozpoczęcie odpustowej Mszy św. ks. Radosław Gołębiewski, proboszcz.

Uroczystości odpustowe połączone były z wizytacją kanoniczną abp. Górzyńskiego - przewodniczył on Mszy św., a wcześniej udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii. Grupy parafialne oraz ksiądz proboszcz przedłożyli sprawozdania ze swojej działalności, za które abp Górzyński gorąco im podziękował. - Bardzo się cieszę ze wszystkiego, co tu budujecie - zarówno jeśli chodzi o Kościół duchowy, jak i kościół materialny. Wszyscy wiemy, jak tragiczna była sytuacja po pożarze z 2016 r. - mówił metropolita warmiński.

Dodał, że każda wizytacja kanoniczna ma na celu rozpatrzenie różnych aspektów działalności wspólnoty parafialnej. - Wiele tych kwestii biskup ocenia przez pośrednictwo wysłanników, przedstawicieli. Jest jednak jeden moment - to właśnie ta dzisiejsza Msza św. - kiedy biskup nigdy nie wysyła zastępcy. To spotkanie z Kościołem modlącym się, ponieważ to jest istota życia Kościoła. Kościół zgromadzony na modlitwie to najbardziej prawdziwe oblicze wspólnoty - mówił abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama