Nowy numer 30/2021 Archiwum

Istota życia Kościoła

− Zgromadzeni na modlitwie pokazujecie prawdziwe oblicze wspólnoty – mówił do wiernych abp Józef Górzyński.

Wierni z parafii św. Antoniego w Braniewie przeżywali doroczny odpust. – To ważna uroczystość w parafii – mówił na rozpoczęcie odpustowej Mszy św. ks. Radosław Gołębiewski, proboszcz.

Uroczystości odpustowe połączone były z wizytacją kanoniczną abp. Józefa Górzyńskiego – przewodniczył on odpustowej Mszy św., a wcześniej udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii. Grupy parafialne oraz ksiądz proboszcz przedłożyli sprawozdania ze swojej działalności, za które abp Górzyński gorąco im podziękował. – Bardzo się cieszę ze wszystkiego, co tu budujecie – zarówno jeśli chodzi o Kościół duchowy, jak i kościół materialny. Wszyscy wiemy, jak tragiczna była sytuacja po pożarze z 2016 r. – mówił metropolita warmiński.

Dodał, że każda wizytacja kanoniczna ma na celu rozpatrzenie różnych aspektów działalności wspólnoty. – Wiele tych kwestii biskup ocenia przez pośrednictwo wysłanników, przedstawicieli. Jest jednak jeden moment – to właśnie ta dzisiejsza Msza św. – kiedy biskup nigdy nie wysyła zastępcy. To spotkanie z Kościołem modlącym się, ponieważ to jest istota Jego życia. Kościół zgromadzony na modlitwie to najbardziej prawdziwe oblicze wspólnoty – mówił abp Górzyński.

W tym roku dwóch neoprezbiterów pochodziło właśnie z parafii św. Antoniego. – Powołanie pochodzi od Boga, On wybiera tego, kogo chce. Jestem ogromnie wdzięczny, że w waszej wspólnocie jest środowisko, które pozwala na to, że te dary są nie tylko dane przez Boga, ale mają szansą dojrzeć – podkreślił metropolita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama