Nowy numer 29/2021 Archiwum

Oddajmy chwałę Bogu

W WSD MW Hosianum odbyły się Msza św. oraz muzyczne uwielbienie.

Spotkanie w olsztyńskim seminarium rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem ks. Huberta Tryka, rektora Hosianum. – Gromadzimy się tutaj, by oddać chwałę Panu Bogu. Chcemy Mu podziękować i uwielbiać Go w Jego bliskości, w tym, że nieustannie z nami jest i pragnie przemieniać nasze życie – mówił kapłan.

– Głęboko w sercu mam nadzieję, że to spotkanie to będzie początek, że ta inicjatywa będzie się rozwijać, że ta wspaniała młodzież da się poprowadzić Panu Bogu. Nie bójmy się tego, że w życiu czasami są takie momenty, kiedy coś nas dużo kosztuje, kiedy trzeba z czegoś zrezygnować, czegoś sobie odmówić. Piękne w słowie Bożym jest to, że zawiera w sobie obietnicę. W dzisiejszym słowie też jest obietnica, że z małego ziarnka wyrasta wielkie drzewo. Nasze dzisiejsze uwielbienie dyktuje nam psalm, który usłyszeliśmy: „Dobrze jest śpiewać Tobie, Panie Boże” – podkreślał w homilii ks. Tryk.

Po zakończeniu Mszy św. miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, a modlitewne czuwanie połączone było ze zbiórką na rzecz Pawła, który od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama