Nowy numer 29/2021 Archiwum

Braniewo. Bieg Pamięci

Jak co roku mieszkańcy Braniewa uczcili pamięć św. Jana Pawła II.

Chcemy dziś dziękować Panu Bogu za życie i nauczanie naszego wielkiego rodaka, św. Jana Pawła II - mówił na początku Mszy św. w kościele św. Katarzyny w Braniewie ks. prał. Leszek Galica, proboszcz.

Podczas wspólnej modlitwy dzieci z parafii przeżywały rocznicę komunii świętej, a na koniec Eucharystii zawierzyły siebie i swoje rodziny opiece św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. odbył się Bieg Pamięci. - To nasza tradycja od kilkunastu lat. Zawsze odbywał się w wigilię święta Miłosierdzia Bożego. W ubiegłym roku pandemia pokrzyżowała nasze plany i musieliśmy przełożyć nasz bieg na październik. W tym roku zorganizowanie biegu w pierwotnym terminie również okazało się niemożliwe, myśleliśmy ponownie o październiku, jednak w końcu udało się wszystko zorganizować w czerwcu - dzisiejsza data nie jest przypadkowa, bowiem 20 czerwca św. Jan Paweł II otrzymał w wadowickim kościele Chrzest Święty - tłumaczy ks. Galica.

Bieg odbył się na dwóch dystansach: 1 km (trasa rodzinna i nordic walking) oraz 16 km (Frombork-Braniewo). Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama