Nowy numer 29/2021 Archiwum

Pielgrzymka na Jasną Górę

Trwają zapisy na Warmińska Pieszą Pielgrzymkę.

W tym roku już po raz 38. pielgrzymi z Warmii i Mazur wyruszą na pątniczy szlak. Przyświecać im będą słowa tożsame z hasłem roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Pielgrzymka wyruszy z Gietrzwałdu 31 lipca, a do Częstochowy dotrze 12 sierpnia.

Podobnie jak rok wcześniej, pielgrzymów będą obowiązywały pewne obostrzenia, np. noclegi wyłącznie w namiotach.  - Doświadczenie z zeszłego roku pokazuje, że uczestnicy potrafili przyjąć i zaakceptować te niedogodności. Przez to doświadcza się wymiaru pokutnego - tłumaczy ks. Paweł Szumowski, dyrektor warmińskich pielgrzymek. Oprócz rzeczy oczywistych, jakie należy ze sobą zabrać w trasę: śpiwór, karimata, namiot, wygodne buty, wymienia również intencję. - Podjęty trud musi być z jakąś intencją. Mamy te wspólne: ustanie pandemii, nowe powołania w naszej archidiecezji, a także intencje własne czy też te otrzymane od rodziny i znajomych. Oczywiście - jakimś celem może być również poszerzenie grona znajomych czy zwiększenie aktywności w aplikacjach: to w końcu prawie 750 tyś. kroków. Uważam jednak, że do przejścia tylu kilometrów potrzebny jest jakiś wyższy cel - uważa ks. Paweł.

Zapisy potrwają do 18 lipca. Odbywają się wyłącznie przez formularz na stronie pielgrzymkawarminska.pl (KLIK). Dla osób, które nie mogą wybrać się w drogę utworzona została skrzynka pocztowa intencja@pielgrzymkawarminska.pl, na którą można przesyłać swoje intencje. Istnieje też możliwość duchowego uczestnictwa w pielgrzymce - więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama