Nowy numer 29/2021 Archiwum

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

Im więcej wolontariuszy, tym większe realne szanse na dotarcie do wszystkich potrzebujących rodzin - podkreśla Katarzyna.

 Hasłem tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki jest „Pomagam, bo to dodaje mi siłę”. - Każdy ma swoje motywacje, czerpią dla siebie to, co jest istotne. Pewność siebie, otwartość na innych, satysfakcja z niesionej pomocy - podkreśla Urszula Klimaszewska, koordynator regionalny w radzie wojewódzkiej Szlachetnej Paczki.

Obecnie trwa nabór wolontariuszy. W sumie na całe województwo warmińsko-mazurskie potrzeba 900 wolontariuszy. - Potrzebujemy również wolontariuszy specjalistów, takich jak logistycy, wdrożeniowcy, do spraw promocji. Nie każdy musi chodzić do rodzin. Zapraszamy do naszej ekipy - dodaje Urszula.

W zeszłym roku Katarzyna po raz pierwszy została wolontariuszką Szlachetnej Paczki, w tym jest już liderką rejonu Olsztyn-Wschód. - Trzeba mieć otwarte serce, by realnie ocenić, czy dana rodzina przygotowana jest do przyjęcia pomocy. Bo nie chodzi przecież o złą pomoc, ale taką, która zainspiruje, która zmotywuje do działania, do aktywności, do dania czegoś z siebie - mówi Katarzyna Kuśmierowska.

Zauważa, że trzeba bowiem pamiętać, że główną misją Szlachetnej Paczki jest to, że to ma być mądra pomoc. - My jej udzielamy, a rodzina potrafi ją docenić. Nasze wsparcie nie kończy się na przekazaniu paczki, ale na towarzyszeniu im przez dłuższy czas - wyjaśnia.

- Jeśli czujesz pragnienie niesienia pomocy, wystarczy zgłosić się jako wolontariusz do Szlachetnej Paczki. Wszystkie informacje znajdują się na stronie: superw.pl. Potem jest spotkanie z liderem regionu, szkolenia i decyzja: „Tak, chcę to zrobić!”. Każda para rąk jest na wagę złota. Im więcej wolontariuszy, tym większe realne szanse na dotarcie do wszystkich potrzebujących rodzin. Potrzebne są osoby, które potrafią cieszyć się ze szczęścia innych - podkreśla Katarzyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama