Nowy numer 38/2021 Archiwum

Lepsze warunki leczenia

Dziś w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym odbyło się uroczyste otwarcie nowego oddziału onkologii i hematologii.

Szpital Dziecięcy w Olsztynie przekazuje małym pacjentom nowoczesny i komfortowy kliniczny oddział onkologii i hematologii dziecięcej. - W ubiegłym roku przygotowaliśmy projekt przebudowy tego oddziału, który został zatwierdzony do realizacji. Na jego wykonanie otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia. Wkład własny zapewnił nam samorząd województwa - wyjaśnia dyrektor szpitala Krystyna Piskorz-Ogórek.

Pieniądze pozwoliły na trzykrotne powiększenie powierzchni oddziału. - Oznacza to podniesienie jakości udzielanych świadczeń medycznych z zakresu onkologii i hematologii dziecięcej w naszym szpitalu, jak również poprawę komfortu pacjentów i ich opiekunów przebywających w oddziale - podkreśla dyrektor.

Nowy oddział posiada szereg udogodnień: wygodne sale chorych, w tym izolatki z pełnym węzłem sanitarnym i śluzami. Sale chorych posiadają klimatyzację, dodatkowe wyposażenie dla rodziców (szafy i łóżka). Sale dla najmłodszych pacjentów wyposażone są w zestawy niemowlęce do pielęgnacji. Na oddziale znajdują się dwie ogólnodostępne kuchnie, bawialnia i pokój - tzw. strefa rodzica - miejsce wypoczynku dla rodziców i opiekunów przebywających wraz z pacjentami. Nowy oddział zyskał także odrębny pokój do udzielania porad psychologicznych.

Kolejny etap to doposażenie szpitala w nowoczesną aparaturę medyczną służącą do operacyjnego leczenia nowotworów, m.in. angiograf ze zintegrowanym aparatem USG, specjalistyczny mikroskop operacyjny, zestaw do nowotworowych operacji laparoskopowych 3D, narzędzia chirurgiczne, wiertarki do zabiegów operacyjnych nowotworów w obrębie części twarzowej czaszki oraz zintegrowany system do wewnątrzszpitalnej dystrybucji i zarządzania lekami na oddziale.

Wartość zakończonego etapu to 4,9 mln zł. Całkowita wartość projektu wynosi 16,1 mln zł, z czego 13,7 mln zł pochodzi z Ministerstwa Zdrowia, a 2,4 mln zł - z samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

- Cieszę się, że dzięki wsparciu budżetu państwa mogliśmy przyczynić się do tego, iż w szpitalu dziecięcym będą lepsze warunki leczenia i pobytu małych pacjentów. To czas, kiedy potrzebują oni szczególnego wsparcia i pomocy - mówił wojewoda Artur Chojecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama