Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Dni skupienia Civitas Christiana

W Gietrzwałdzie członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Civitas Christiana regionu białostocko-olsztyńskiego uczestniczyli w dniach skupienia.

Trwamy w ustanowionym przez papieża Franciszka Roku św. Józefa. Dlatego tematem wiodącym jest osoba opiekuna Świętej Rodziny - mówi Zbigniew Połoniewicz, przewodniczący zarządu oddziału okręgowego białostocko-olsztyńskiego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Katechezy dotyczące patrona roku wygłosił ks. Dariusz Sonak. W pierwszej konferencji przedstawił św. Józefa przez pryzmat miejsc biblijnych związanych z jego życiem. - Jedną z ważniejszych jest Jerozolima, w której raz wraz z Maryją ofiarowuje Jezusa w świątyni, za drugim razem pozostawia Go w świątyni jako osobę dorosłą. Jest to symboliczne oddanie Bogu tego, co otrzymał najcenniejszego, czyli Syna Bożego - mówił ks. Sonak.

Kolejna katecheza odnosiła się do listu Franciszka Patris corde (Ojcowskim sercem), podczas której rekolekcjonista omawiał przymioty ojcostwa św. Józefa w odniesieniu do naszych postaw życiowych. - Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytania, czy potrafię być czułym ojcem dla innych, czy potrafię wypełniać wolę Bożą, czy potrafię być ojcem przyjmującym tych, którzy potrzebują wsparcia we współczesnym świecie - mówił kapłan.

W dniach skupienia uczestniczyło ponad trzydzieści osób; byli to reprezentanci ze wszystkich oddziałów okręgu białostocko-olsztyńskiego. - Wszyscy z radością przyjęli wiadomość, że możemy w końcu się spotkać, wspólnie modlić się i rozmawiać o naszej działalności. Obok duchowych nauk, w obliczu czasów pandemii, ważna jest integracja - dodaje przewodniczący.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama