Nowy numer 38/2021 Archiwum

XVII Zjazd ZHR na Warmii i Mazurach

Wybrano nowego przewodniczącego, którym został hm. Karol Siergiej z Olsztyna.

Na Warmii odbył się XVII Zjazd Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, podczas którego zostały wybrane nowe władze organizacji. Nowym przewodniczącym został hm. Karol Siergiej z Olsztyna.

Rozpoczynając dwuletnią kadencję, wymienia zadania stojące przed nim i nowym zarządem. – Podstawową misją jest łączenie dwóch organizacji w jedną, czyli harcerzy i harcerek. Mamy wspólnie iść w tym samym kierunku i moim zadaniem jest czuwanie nad tym. Postanowiliśmy, że w połowie kadencji odbędzie się zjazd formacyjny – i to jest wyzwanie na dziś dzień. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie potrzebujemy modyfikacji, patrząc na zmieniający się świat. Współcześnie wielu młodych zatopionych jest w swoich smartfonach. Chcemy ich od tego oderwać i proponować harcerską formę rozwoju – wyjaśnia nowy przewodniczący. Podkreśla, że zawsze aktualną misją ZHR jest niesienie pomocy.

Podczas zjazdu hm. Małgorzata Siergiej, żona hm. Karola, otrzymała najwyższe odznaczenie – Krzyż Zasługi „Semper Fidelis”. Jest ono przyznawane przez kapitułę jednogłośnie (do jej grona wchodzą dotychczasowi przewodniczący zarządu). – To było dla mnie największym zaskoczeniem podczas naszego zjazdu. Nie spodziewałam się, że spotka mnie taki zaszczyt. Zawsze na to odznaczenie patrzyłam z wielkim szacunkiem, bo otrzymywały je osoby, które całe życie poświęciły harcerstwu. To piękne, że tylu instruktorów, którzy mnie formowali i są dla mnie autorytetem, dostrzegło moją działalność – mówi hm. Małgorzata, przyznając, że to odznaczenie jest dla niej również wyzwaniem.


Więcej w „Posłańcu Warmińskim” nr 36/2021 z dnia 12 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama