Nowy numer 23/2023 Archiwum

Wzruszające chwile

W kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie wierni mogli obejrzeć na telebimie transmisję Mszy św. beatyfikacyjnej bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. matki Elżbiety Róży Czackiej.

W archidiecezji warmińskiej będą dwa miejsca z relikwiami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Będą to również sanktuaria poświęcone nowemu błogosławionemu. Jedno to Stoczek Klasztorny, drugie - kościół bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie. Właśnie dlatego w świątyni w Olsztynie po Mszy św. parafialnej liczni wierni pozostali w kościele, by duchowo łączyć się ze Świątynią Opatrzności Bożej i wspólnie uczestniczyć w długo oczekiwanej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia oraz założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

- Wzruszające chwile, szczególnie moment wniesienia relikwii, które niosły osoby uzdrowione za przyczyną nowych błogosławionych. Widzi się, jak oni wstawiają się za nami. To realna pomoc. Jestem szczęśliwa, że w naszej parafii będzie sanktuarium bł. kard. Wyszyńskiego. Pozostawił po sobie wiele ważnych myśli i mam nadzieję, że jego nauka będzie promieniować na całe miasto - mówi pani Janina.

- Dobrze, że mogliśmy w ten sposób uczestniczyć w beatyfikacji. Czułem ciarki, kiedy odsłaniano obrazy po odczytaniu pisma papieża Franciszka. Tak jakby otwierało się niebo, a oni na nas patrzyli, zapraszali, byśmy za ich wstawiennictwem wypraszali dla siebie łaski - wyznaje pan Karol.

28 września odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do kościoła bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast