Nowy numer 38/2021 Archiwum

Koncert "By świat usłyszał"

Już w najbliższą niedzielę 19 września w Ostródzie odbędzie się koncert ewangelizacyjny.

Od 2013 r. do Ostródy przyjeżdżają artyści z czołówki muzyki chrześcijańskiej w Polsce, a świadectwem swojej wiary dzielą się dziennikarze, artyści, aktorzy i sportowcy. W tym roku na scenie pojawią się Wyrwani z Niewoli, a także Gabi Gąsior z zespołem Holy Noiz, którzy poprowadzą wcześniej warsztaty muzyczne.

Jak to się dzieje, że co roku w Ostródzie, niewielkim mieście, udaje się zorganizować duży koncert ewangelizacyjny? - Naszą siłą jest to, że koncert to nie jest jednorazowe wydarzenie w ciągu roku, które musimy przygotować. Spotykamy się na różnych inicjatywach religijnych czy muzycznych, na wspólnej modlitwie czy Mszy św. Bez przyjaźni między nami to nie mogłoby się udać. Można powiedzieć, że zrodziła się pewna wspólnota, wszyscy - w różnych działaniach - jednoczymy się wokół Pana Jezusa - podkreśla Anna.

- Naszym celem jest zanieść ludziom Dobrą Nowinę, mówić o tym, że Bóg nas kocha i że Pan Jezus zmartwychwstał. Nie jesteśmy w stanie teraz powiedzieć, na ile tego są owoce, może ktoś zupełnie przypadkiem trafił na koncert, usłyszał nasze przesłanie i coś w jego sercu się odmieniło. Jednak to, że ten koncert odbywa się od tylu lat, ja rozeznaję w ten sposób, że to jest dzieło Pana Boga, a skoro On je powołał, to na trudności - które oczywiście się pojawiają, bo jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy - On ma przewidziane rozwiązania - mówi Magdalena.

- O wierze można i trzeba mówić w kościele, na lekcjach religii, jednak można też o niej mówić ze sceny, z najwyższej jakości muzyką, z dobrym tekstem, na profesjonalnym koncercie - podkreśla Janek. - To musi być przygotowane profesjonalnie, nie chcemy tandety, ponieważ to potem utrwala stereotyp "katolipy" - dodaje Piotr. - Zapraszamy artystów z najwyższej półki, prawdziwych profesjonalistów, współpracujących z gwiazdami, występujących na całym świecie. Głosimy bardzo ważne rzeczy - prawda, że Jezus przyszedł, by nas zbawić, to jest tak ważna nowina, że nie można tego przekazać w byle jaki sposób - mówi Joanna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama