Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Twojej dobroci powierzamy siebie

– Niech wśród nas zagości prawdziwa miłość – prosili starostowie dożynek.

W Srokowie święto Podwyższenia Krzyża Świętego to nie tylko dzień odpustu, ale również coroczne parafialne dożynki. Mieszkańcy sołectw w tym dniu przynoszą na Mszę św. wieńce dożynkowe, by w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność Bogu za zbiory.

– Rok był dobry. Wszystkie plony udało się zebrać. I za to Bogu trzeba podziękować – zaznaczył proboszcz ks. prał. Kazimierz Sawostianik. W homilii ks. Marian Salamon odwoływał się do słów bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który zwracając się do rolników, podkreślał, że ziemi ojczystej trzeba zawsze bronić, a „bronić jej możemy wtedy, gdy tkwimy w niej korzeniami, jak drzewa”. Odnosząc się do obchodzonego tego dnia święta, zwrócił uwagę, że Chrystus nieustannie spogląda na nas z wysokości krzyża. Wspominał naukę św. Jana Pawła II, który nakazywał nam wierność krzyżowi, byśmy walczyli o jego obecność w przestrzeni publicznej.

Przytaczał słowa papieża Polaka: „Bądź pozdrowiony, krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz, w polach, przy drogach, na miejscach, gdzie ludzie cierpią i konają. Na miejscach, gdzie pracują, kształcą się i tworzą. Na każdym miejscu, na piersi każdego człowieka, mężczyzny czy kobiety, chłopca czy dziewczyny. I w każdym ludzkim sercu”. Starostowie dożynek – Monika i Tomasz Pietrzakowie – w imieniu rolników dziękowali Bogu za urodzaje i szczęśliwe zbiory. – Twojej dobroci i opiece Bożej powierzamy siebie, nasze dzieci i młodzież, małżeństwa i rodziny – mówili.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama