Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Kętrzyn. Zaufać wszechmocy Bożej

W parafii św. Jacka Odrowąża zakończyły się trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne, które wygłosił ks. Dominik Chmielewski SDB, założyciel wspólnoty Wojownicy Maryi.

W naszej parafii istnieje wspólnota Wojowników Maryi, której fundamentem jest Eucharystia i Matka Boża. Ksiądz Dominik odpowiedział na nasze zaproszenie i przyjechał do Kętrzyna. Mam nadzieję, że wspólnie przeżyte rekolekcje pobudzą wiernych do budowania głębszej relacji z Bogiem, by przez Niepokalane Serce Maryi dojść do Chrystusa. Niech Duch Święty działa - mówi ks. Tomasz Jarzynka.

Codziennie kościół wypełniony był wiernymi, którzy mieścili się w świątyni i stali nawet na zewnątrz. Każdy dzień rozpoczynał się wspólnym odmawianiem Różańca, który miał duchowo przygotować zebranych do głębszego przeżywania Eucharystii.

- Powinniśmy zaufać wszechmocy Bożej. Mam wrażenie, że my dzisiaj straciliśmy wiarę. Tak bardzo w sercach nas, chrześcijan, panuje duch racjonalizmu. Wszystko redukujemy do sfery poznawczej naszego rozumu. Chrześcijanin to ktoś - jak mówił Jan Paweł II - kto opiera się na dwóch skrzydłach, wiary i rozumu. Tylko że obecnie tej wiary jest niewiele. Króluje rozum. Dzisiaj odnowienie zaufania do końca Bogu Wszechmogącemu, a nie trochę mogącemu, Bogu, który ma pełną moc, jest zadaniem każdego z nas - mówił ks. Dominik Chmielewski SDB.

Podkreślał, że przyjechał z przesłaniem objawienia Boga, który jest Miłością wszechmocną. - Który dziś w sposób szczególny woła nas o powrót do pełnej wiary w Jego miłość i moc w Kościele - mówił salezjanin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama