Nowy Numer 41/2021 Archiwum

By wstawiał się za nami

W kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie poświęcono płaskorzeźbę bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Płaskorzeźba przedstawiająca bł. kard. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przed wejściem głównym do świątyni. - Naszym pragnieniem było podziękowanie Bogu za dar życia i posługi w polskim Kościele oraz za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Tak zrodziła się myśl, by wykonać płaskorzeźbę i w ten sposób upamiętnić tego wielkiego Polaka - wyjaśniał proboszcz ks. Andrzej Pluta. Dzieło wykonał artysta Ryszard Kaczor.

Osoby wchodzące do kościoła będą miały możliwość zatrzymania się na chwilę, zmówienia modlitwy za wstawiennictwem nowego błogosławionego. - Mam nadzieję, że to również przyczyni się do tego, że niektórzy sięgną po jego kazania, naukę, zechcą poznać jego życie - mówił ks. Pluta.

Mszy św. przewodniczył ks. Henryk Madej. - Nasza modlitwa jest wdzięcznością za dar beatyfikacji Prymasa Polski. Jego imię i nazwisko jest nam bliskie, towarzyszy nam na co dzień od samego początku istnienia wspólnoty, parafia znajduje się przy ulicy nazwanej jego imieniem. Już nie prosimy Boga o wyniesienie kardynała do chwały błogosławionych, lecz modlimy się, aby on wstawiał się za nami u Tronu Bożego - mówi ks. Madej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama