Nowy numer 38/2023 Archiwum

Wdzięczność za beatyfikację

Modlą się, aby on wstawiał się za nimi u tronu Bożego.

W kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie poświęcono płaskorzeźbę bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Mszy św. przewodniczył ks. Henryk Madej.

– Jego imię i nazwisko są nam bliskie, towarzyszą nam od samego początku istnienia wspólnoty, parafia znajduje się przy ulicy nazwanej jego imieniem. Już nie prosimy Boga o wyniesienie kardynała do chwały błogosławionych, lecz modlimy się, aby on wstawiał się za nami u tronu Bożego – mówił ks. Madej. Płaskorzeźba bł. kard. Wyszyńskiego znajduje się przy wejściu głównym do świątyni.

– Naszym pragnieniem było podziękowanie Bogu za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Tak zrodziła się myśl, by wykonać płaskorzeźbę i w ten sposób upamiętnić wielkiego Polaka – wyjaśniał proboszcz ks. Andrzej Pluta. Podkreślił, że osoby wchodzące do kościoła będą mogły zatrzymać się na chwilę, zmówić modlitwę za wstawiennictwem błogosławionego. – Mam nadzieję, że to również przyczyni się do tego, że niektórzy sięgną po jego kazania, naukę, zechcą poznać jego życie – mówił ks. Pluta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast