Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Warmińska Szkoła Duchowości rozpoczęła swoje zajęcia

Po dłużej przerwie spowodowanej pandemią studenci WSD spotkali się na weekendowym zjeździe w Rybakach, by kontynuować zajęcia z II semestru.

Cieszę się, że możemy się spotkać. W końcu jest to szkoła duchowości, dzięki której możemy nie tylko się dowiedzieć, czym jest duchowość, ale również pogłębić naszą relację z Bogiem. Zapadło mi w pamięć zdanie: „Jakie życie taka modlitwa, jaka modlitwa takie życie”. Wiem, że muszę zastanawiać się, jak wygląda moja modlitwa, a co za tym idzie, jak wygląda moje życia. Ufam, że wcielę te nauki w życie - mówi Jolanta Teresa Kowalska.

Mszy św. podczas zjazdu przewodniczył abp Józef Górzyński.
- Aniołowie Stróżowie przypominają nam o tym, że należymy do Boga. Oni troszczą się o nas i swoją obecnością podkreślają naszą boską godność. Kto narusza godność człowieka, narusza również Boży porządek rzeczy. Dlatego św. Jan Paweł II tak często podkreślał, że z Ewangelii wynika godność człowieka, co wielokrotnie budziło sprzeciw niektórych osób - mówił abp Józef Górzyński.

Zaznaczył, że dzieło Warmińskiej Szkoły Duchowości jest środowiskiem, gdzie w sposób szczególny powinno się rozeznawać znaki czasu. - Potrzebujemy osób, które będą uczyć się żyć według Ducha Świętego. Kolejny krok to niesienie tego sposobu życia innym ludziom, do których posyła was Bóg - zaznaczył.

Studenci podziękowali metropolicie za utworzenie szkoły duchowości i prosili go o modlitwę.
Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama