Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Gietrzwałd. Dzień skupienia osób konsekrowanych

- Zamysłem takich spotkań jest lepsze wzajemne poznanie członków różnych instytutów zakonnych, ubogacanie się poprzez dzielenie własnym doświadczeniem życia zakonnego - mówi s. Kamila Leszczyńska CSC.

W sanktuarium w Gietrzwałdzie odbył się dzień skupienia osób konsekrowanych z diecezji północno-wschodnich. Mają one miejsce również na Górze św. Anny i na Świętym Krzyżu.
Siostry wysłuchały konferencji, odmówiły wspólnie Różaniec, uczestniczył we Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Konferencja była poświęcona św. Józefowi i jego roli w dziele zbawienia. Prelegent zaznaczył, że jego „fiat” było niepodzielnym elementem Bożego planu wcielenia. Zgoda osób konsekrowanych wpisuje się w postawę św. Józefa i jego dojrzałość złożenia swojego życia w ofierze.

Mszy św. przewodniczył abp senior Edmund Piszcz.
- W życiu konsekrowanym też mamy takie momenty niepewności jak Maryja w czasie zwiastowania i też powinniśmy pytać Boga, prosić o światło w danej sprawie. Życie konsekrowane to dwie podstawowe rzeczy: zakorzenienie się w Chrystusie, upodabnianie się do Niego, aby móc powiedzieć: „Już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus” - mówił abp Edmund.

- Do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej przybywamy co roku w pierwszą sobotę października. Zamysłem takich spotkań jest lepsze wzajemne poznanie się członków różnych instytutów zakonnych, ubogacanie się poprzez dzielenie doświadczeniem życia zakonnego, wspólna modlitwa, szczególnie w ważnych dla Kościoła, a także ubogacanie się poprzez słuchanie tematycznych konferencji przygotowanych przez zapraszanych prelegentów - mówi s. Kamila Leszczyńska CSC, referentka archidiecezji warmińskiej.

- Podczas październikowych spotkań jest czas zarówno na wspólnotowe spotkania, jak i na osobistą refleksję przed Najświętszym Sakramentem lub wizerunkiem Pani Gietrzwałdzkiej, co pomaga nabrać sił do dalszej codziennej posługi - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama