Nowy Numer 41/2021 Archiwum

XXI Dzień Papieski odbędzie się pod hasłem: "Nie lękajcie się"

- Tego dnia możemy pokazać się światu z jak najlepszej strony i utwierdzić ludzi w tym, że dobro, które uczynili, przekazując na naszą rzecz pieniądze, wzrasta i owocuje w nas - mówi Zuzanna Jaroszewska, stypendystka.

Jednym z najważniejszym dni w roku dla Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" jest Dzień Papieski, który w tym roku przypada 10 października. Tego dnia przeprowadzana jest zbiórka na fundusz stypendialny dla młodzieży. W naszej diecezji z pomocy stypendialnej korzysta 46. uczniów i studentów.

- Możliwość bycia uczestniczką tego dzieła znacznie poszerza moje horyzonty. Nie tylko pomaga mi finansowo w rozwijaniu moich pasji i zainteresowań, ale również stawia na mojej drodze wspaniałych ludzi. Każdy z nich może wnieść w moje życie coś wartościowego, co ja również mogę przekazać dalej. Tworzymy wspólnie łańcuszek dobra, prowadzący nas ku niebu, a zarazem wzrastamy intelektualnie - mówi Z. Jaroszewska.

- Dzięki tej pomocy wielu uzdolnionych młodych ludzi może rozwijać swoje talenty. Pieniądze, które otrzymują od FDNT, przeznaczają na swoją edukację - mówi ks. Kamil Wyszyński, diecezjalny koordynator Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", zaznaczając, że jednak głównym zadaniem fundacji jest formacja. - Fundacja ma przede wszystkim wprowadzać młodego człowieka w dojrzałe życie, pokazując mu wartości, do których wzywał św. Jan Paweł II. Od niego młodzi uczą się wiary i autentyczności i on jest dla nich autorytetem, o czym sami często mówią. Poza tym przez nasze spotkania budujemy wspólnotę młodych, którą łączą wartości chrześcijańskie - tłumaczy ksiądz koordynator.

- Fundacja to nie tylko pieniądze umożliwiające rozwój, ale to również instytucja pozwalająca uświadomić nam, że wiara jest czymś wspaniałym w dzisiejszych czasach i nie ma czego się obawiać, wierząc. To, czy nas środowisko zaakceptuje czy nie, to jest jego indywidualna sprawa, my jesteśmy piękni w oczach Boga tacy, jacy jesteśmy, a fundacja pozwala nam to zrozumieć - tłumaczy stypendystka.

Program wydarzeń 10 października w ramach XXI Dnia Papieskiego

  • Msza św. ze stypendystami z całej diecezji - parafia św. Józefa w Olsztynie, godz. 15;
  • Koncert papieski "Nie lękajcie się! W Roku św. Józefa i Rodziny" - parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka, godz. 17, wstęp wolny;
  • Kiermasz ciast w Olsztynie - parafia św. Józefa i św. Franciszka.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama