Nowy Numer 41/2021 Archiwum

W Bogu nadzieja

Warmińska Szkoła Biblijna zainaugurowała nowy rok akademicki. Mszy św. przewodniczył ks. prof. Zdzisław Żywica, założyciel i dyrektor szkoły.

Aby podjąć trzyletni cykl nauki decydują się ci, dla których Słowo Boże jest drogowskazem na życie. - W sercu jest pragnienie, by dotrzeć do prawdy. Jednak by to osiągnąć, trzeba pogłębienia wiedzy o Biblii, która jest przecież żywym słowem Boga skierowanym do każdego z nas. Odczytuję to jako moje powołanie, by lepiej je zrozumieć, by pełniej i świadomiej nim żyć - mówi pani Ewa. - Nie do końca rozumiem Stary Testament i przyszłam do szkoły, by lepiej zrozumieć tę część Biblii. Poza tym to gwarantuje mi nieustanny rozwój i pogłębianie wiedzy, a kiedy pogłębia się wiedzę, pogłębia się wiarę - uważa pani Joanna.

Słuchacze nie mają wątpliwości, że taka szkoła prowadzona przez wykładowców wydziału teologii UWM w Olsztynie, ma ogromny wpływ na kształtowanie wiary, na ich codzienność, która dzięki przekazywanej wiedzy jest życiem, które przenika słowo Boga.

Ks. prof. Zdzisław Żywica podczas Eucharystii podkreślał swoją radość z faktu, że wszyscy mogli zgromadzić się w świątyni, by wspólną modlitwą zainaugurować nowy rok akademicki. - Dziękujemy Bogu za powrót do normalności. Prosimy Go o obfite błogosławieństwo dla nas wszystkich, całej naszej szkoły, wykładowców, naszych rodzin. Prosimy, by Jego obecność była żywa i by wywierała wpływ na każdego z nas. By Jego słowo było żywe i skuteczne, przemieniało nasz umysł, wspomagało naszą wolę i kształtowało nasze serce, a w nim miłość do Niego i ufność, byśmy w ufności nieustannie wzrastali - mówił ks. Żywica.

Podkreślał, że Boże wezwanie do ufności przenika całe Pismo Święte. - Jest głównym motywem przewijającym się na każdej karcie Pisma Świętego. Nie ma księgi, w której Bóg by nie wołał o złożenie w Nim nadziei i ufności. Pięknie to wybrzmiało w objawieniach, które miała św. Faustyna Kowalska i w napisie na cudownym obrazie Jezusa Miłosiernego: „Jezu, ufam Tobie”. Ono wyraża całość orędzia biblijnego - mówił.

Homilia ks. prof. Zdzisław Żywica - inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Warmińskiej Szkoły Biblijnej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama