Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Pasja i misja

Z okazji Dnia Papieskiego w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbył się koncert papieski, podczas którego wystąpiła Świąteczna Kapela z Dobrego Miasta.

Tym wydarzeniem wpisujemy się w obchody tego dnia. Koncert nosił tytuł zgodny z tegorocznym hasłem: "Nie lękajcie się”. Każde wydarzenie jest cenne, bo przypomina nam postać papieża Polaka. Musimy liczyć się z tym, że z biegiem lat zanika znajomość jego nauczania i życia. Każde przytoczenie jego słów, co miało również miejsce podczas koncertu, to przekazywanie jego nauki kolejnym pokoleniom - uważa ks. Michał Tunkiewicz, dyrektor wydziału duszpasterskiego archidiecezji warmińskiej.

Świąteczna Kapela z Dobrego Miasta od wielu lat uczestniczy w koncertach papieskich. - Zwykle byliśmy jednym z wykonawców. Dziś mieliśmy zaszczyt przygotować cały koncert - podkreśla Gabriele Teofilak. Zauważa, że połączenie muzyki z ważnymi cytatami z homilii Jana Pawła II to dobry sposób na wzmocnienie przekazu płynącego z nauki papieża Polaka.

- To był wielki człowiek, a dla nas, młodych, wzięcie udziału w takim koncercie to ogromny zaszczyt - uważa Zuzanna Kołakowska. - Fakt, że poprzez muzykę możemy przekazywać jego naukę, jest ważny, bo robimy to, co kochamy, a przez muzykę łatwiej jest do innych dotrzeć. To połączenie naszej pasji z misją. Przy okazji sami poznajemy św. Jana Pawła II, przecież podczas przygotowań do koncertu setki razy słyszymy jego słowa, tak, że znamy je już na pamięć. To dobra duchowa lekcja - uśmiecha się wokalistka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama