Nowy numer 38/2023 Archiwum

Tak wygląda pomnik

– To wsparcie materialne, jak i duchowe – mówi Patrycja.

Dzień Papieski – któremu w tym roku przyświecały słowa: „Nie lękajcie się” – to szczególny dzień dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia w kościołach w całej Polsce odbywa się zbiórka pieniędzy, które przeznaczane są na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Stypendyści z archidiecezji warmińskiej przyjechali do Olsztyna, by w kościele św. Józefa uczestniczyć w Eucharystii.

– Dziękowaliśmy za otrzymywaną od ludzi pomoc, zarówno tę materialną, jak i modlitewną. Prosiliśmy również o dalsze wsparcie – mówi ks. Kamil Wyszyński, koordynator fundacji w naszej archidiecezji. Podkreśla, że przez 21 lat działalności fundacja pomogła wielu młodym ludziom w rozwijaniu pasji i talentów.

– Dlatego zależało mi na tym, by przyjechali, pokazali się wiernym, bo są najprawdziwszym żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Wcześniej sam nie rozumiałem znaczenia tych słów. Odkąd od dwóch lat spotykam się z nimi, widzę, jak pracują, jak ważne jest dla nich przesłanie pozostawione przez papieża Polaka, wiem już, co to określenie oznacza – zapewnia duszpasterz. Sami stypendyści podkreślają, że najważniejszą wartością, jaką otrzymują, jest formacja duchowa, a dopiero później pieniądze.

– Fundacja jest dla mnie jak rodzina. Wiem, że mogę liczyć na ludzi. To wsparcie materialne, jak i duchowe – uważa Patrycja, studentka prawa. Nie ma wątpliwości, że to, iż jest stypendystką Dzieła Nowego Tysiąclecia, nieustannie zmienia jej życie. Z okazji Dnia Papieskiego w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka odbył się Koncert Papieski „Nie lękajcie się”, podczas którego wystąpiła Świąteczna Kapela z Dobrego Miasta. – Ojciec Święty to był wielki człowiek, a dla nas, młodych, wzięcie udziału w takim koncercie to ogromny zaszczyt – mówi wokalistka Zuzanna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast