Nowy numer 47/2021 Archiwum

Carlo wyruszy na Warmię

Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży 20 listopada w kościele św. Józefa w Olsztynie organizuje - w ramach Światowego Święta Młodych - spotkanie dla młodzieży. Mszy św. będzie przewodniczyć abp Józef Górzyński.

To będzie pierwsze od wybuchu pandemii spotkanie dla młodzieży z całej archidiecezji. - Chcemy się spotkać, by wszystkie wspólnoty młodzieżowe mogły zjednoczyć się na modlitwie pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego - mówi duszpasterz młodzieży ks. Kamil Wyszyński.

Spotkanie rozpocznie się koncertem zespołu Wyrwani z Niewoli. Następnie, o 13.30 sprawowana będzie Eucharystia, po której będzie wspólny posiłek. - Dla Warmii to będzie szczególny dzień. Podczas spotkania zostaną wprowadzone przez młodzież relikwie bł. Carla Acutisa. Będzie to moment, od którego ten błogosławiony stanie się patronem młodzieży archidiecezji warmińskiej - akcentuje ks. Wyszyński.

Przypomina, że Carlo zmarł w wieku 15 lat z powodu ostrej białaczki. - Chłopak, który od dzieciństwa chodził codziennie na Eucharystię. Powtarzał, że przez internet można docierać do innych z Bożą nowiną. Dlatego jest dziś przykładem dla młodych, że warto iść za Bogiem i Jemu oddać całe życie - przypomina kapłan.

Moment ten był poprzedzony wielomiesięcznymi przygotowaniami programów formacyjnych. - Carlo nie zostanie w Olsztynie. Przygotowaliśmy drogę relikwii po całej archidiecezji. Błogosławiony będzie wędrował po wspólnotach młodzieżowych w diecezji, później po parafiach. Chcemy patrzeć na niego jako wzór do naśladowania, w jaki sposób można budować relacje z Bogiem - wyjaśnia duszpasterz.

Każda wspólnota przed przybyciem relikwii będzie przechodzić program składający się z trzech etapów. Pierwszy to czas przygotowania. - Mamy konspekty spotkań dla wspólnot, czym jest kult świętych, czym są relikwie, kim był Carlo Acutis. Mamy również scenariusze lekcji dla katechetów - wymienia ks. Kamil. Czas ten kończy się przyjazdem młodych po relikwie.

Drugi etap to wizyta relikwii w parafii i we wspólnocie. - Ten czas spotkania powinien wydać owoce, którym będzie trzeci etap, czyli czas dzielenia się. Żeby młodzież mogła uświadomić sobie, jak ważna jest wiara i relacja z Bogiem, co ma skutkować ich świadectwem życia. Wierzymy, że dzięki tym odwiedzinom tak się stanie - mówi duszpasterz młodzieży.

Carlo wyruszy na Warmię   Relikwiarz bł. Carla Acutisa. Krzysztof Kozłowski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama