Nowy numer 47/2021 Archiwum

Jesteśmy szczęśliwi

W Mrągowie księża saletyni prowadzili rekolekcje dla wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

To wyjazd integracyjny, podczas którego odbywały się spotkania formacyjne - wyjaśnia ks. Szymon Data MS.

Tematem wiodącym była przyjaźń. - Na pustyni covidowej nasza potrzeba bliskości, relacji z ludźmi okazują się bardzo ważne. Młodzi dostrzegają i doceniają wagę więzi międzyludzkich. Mówiliśmy o przyjaźni na spotkaniach grupowych i na modlitwie - dodaje ks. Szymon.

Podczas rekolekcji wprowadzone były również elementy szkoły modlitwy. - Żeby wyrażać się na modlitwie także gestami. Przez taką formę modlitwy pragniemy dowartościować siebie, dobrze się poczuć z sobą samym w swoim ciele - podkreśla ks. Data.

Młodzi mieli również okazję do zwiedzenia Mrągowa. Miejscowa wspólnota oprowadziła ich po mieście, jak również promenadą wokół jeziora Czos.

- Dla mnie to czas dobrze spędzony wśród przyjaciół, razem, we wspólnocie. Możemy lepiej się poznać, integrować, spotykać na modlitwie i Eucharystii - wymienia Ola. Młodzi podkreślają, że dziś, po czasie izolacji, widzą, jak ważny jest w życiu drugi człowiek, chwila rozmowy, wspólnej zabawy i modlitwy. - Czas pandemii zweryfikował nasze postrzeganie siebie i świata. Wiele osób po przerwie nie wróciło do wspólnoty. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że znów możemy się spotykać - dodaje dziewczyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama