Nowy numer 47/2021 Archiwum

KSM. Akcja "Polak z sercem"

W czwartą edycję wydarzenia włączyła się młodzież diecezji warmińskiej.

Akcja potrwa do 15 stycznia 2022 r., a jej celem jest pomoc Polakom na Litwie, Białorusi i Ukrainie. W tym roku w wydarzenie włączyła się młodzież z naszej diecezji.

- To nasi najbliżsi sąsiedzi, którym chcemy pomóc, tym bardziej, że nie zawsze ich sytuacja jest tak komfortowa jak nasza. Oprócz pomocy potrzebującym chcemy również budować wspólnotę z młodymi ludźmi z tych państw. Nie brakuje tam też wielu młodych, którzy pragną rozwijać swoją duchowość, jak my w KSM - mówi Joanna Brzozowska-Stańczyk, diecezjalna koordynatorka akcji.

KSM. Akcja "Polak z sercem"   - Nie brakuje tam też wielu młodych, którzy pragną rozwijać swoją duchowość, jak my w KSM - mówi Joanna. ks. Dariusz Sonak/ Foto Gość

W ramach akcji młodzież przeprowadziła zbiórki pieniężne w dwóch parafiach w diecezji: Chrystusa Odkupiciela Człowieka oraz Miłosierdzia Bożego w Nidzicy. Będą one miały również miejsce w przyszłą niedzielą. Oprócz zbiórki pieniężnej akcję można wspomóc wysyłając SMS o treści KRESY na nr 72052 oraz przez eDaromat na stronie internetowej polakzsercem.pl.

- Ostatnia forma polega na zakupie na stronie konkretnych rzeczy potrzebnych ubogim, do których chcemy dotrzeć z pomocą. Ze zbiórek pieniężnych również zostaną zakupione niezbędne produkty żywieniowe, leki, czy przybory szkolne, które przekażemy po zakończeniu akcji - wyjaśnia Joanna.
- Wchodząc do KSM miałam pragnienie, by pomagać drugiemu człowiekowi. Nie chcemy tylko mówić o tej pomocy, ale konkretnie działać. Zaproponowałam, byśmy jako diecezja włączyli się w tę akcję, co zostało przyjęte z entuzjazmem, więc staramy by wyszła jak najlepiej - dodaje.

- Cieszę się, że młodzież angażuje się w dzieła charytatywne. To pokazuje nam, że mamy dobrą młodzież i nasze narzekanie na nich nie zawsze powinno mieć miejsce. Podziwiam ich zapał i chęć pomocy osobom, których nawet nie znają. Mogli spędzić niedziele odpoczywając, siedząc w domu z komórką, a są tutaj i robią dobrą robotę - mówi Grażyna Barańska z Olsztyna.

KSM. Akcja „Polak z sercem”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama