Nowy numer 23/2023 Archiwum

Istnieje miłość

Wierni parafii Matki Bożej Ostrobramskiej - Matki Miłosierdzia w Olsztynie, obchodzili uroczystości odpustowe.

W tym roku uroczystość odpustowa w parafii NMP Ostrobramskiej wpisała się w tygodniowe misje ludowe: "Rodzina Bogiem silna!". - Pragniemy wzmocnić życie duchowe, by poprzez sakramenty święte i nauki wierni odnowili w sobie wiarę, nadzieję i miłość - wyjaśnia proboszcz br. Łukasz Szokaluk OFMCap.

Misje wpisują się również w przeżywany w Kościele Rok Rodziny. - Parafia składa się ze wspólnot małżeńskich, stąd kierujemy do nich naukę, by były silne Bogiem i wiarą - mówi proboszcz. Zauważa, że dziś propaguje się styl życia, kiedy ludzie silni są sukcesem, majątkiem, wykształceniem. - A prawdziwą siłą, która scala rodzinę, jest miłość wypływająca z miłości Bożej. Pragniemy, by małżonkowie odkryli na nowo tę prawdę, odkurzyli ją z codziennego zabiegania, że łaska Boża jest obecna, kiedy rodzice z dziećmi wspólnie się modlą, otwierając się na łaski - podkreśla br. Szokaluk.

Rekolekcje głosi br. Wojciech Sugier OFMCap z klasztoru w Zakroczymiu. - Przy okazji święta Matki Bożej Ostrobramskiej warto uświadomić sobie, że Maryja pokazuje nam, jak realizować swoje powołanie, rolę wyznaczoną przez Boga, i budować rodziny silne Bogiem. Nie takie, które nie mają problemów, lecz takie, które w problemach chcą dać światło, że istnieje miłość, że cokolwiek by się nie działo, jest wiara, nadzieja i miłość. Takie rodziny głoszą tę prawdę światu, by objawić miłość Bożą - mówi br. Sugier.

Misje u kapucynów potrwają do 21 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast