Nowy numer 47/2021 Archiwum

Olsztyn. Odznaczenia państwowe

Wojewoda Artur Chojecki wręczył zasłużonym odznaczenia państwowe.

Pozostajemy nadal w atmosferze Narodowego Święta Niepodległości - ciągle chcemy to przeżywać, dziękować za wolną Polskę i mówić o wszystkich, którzy w okresie pokoju przyczyniają się do umacniania niepodległości naszej ojczyzny - mówił na rozpoczęcie uroczystości wojewoda.

- Państwo jesteście osobami, które poprzez swoją postawę obywatelską, pracę zawodową w różnych obszarach życia społecznego i w różnych miejscach, podejmujecie ważne zadania i wykazujecie się ponadprzeciętnymi osiągnięciami oraz odpowiedzialnością za wspólnotę, którą wspólnie tworzymy - mówił A. Chojecki, zwracając się do odznaczonych.

Podkreślił, że czasy mamy szczególne - wiele odznaczeń było przyznanych jeszcze w 2020 r., jednak ze względu na pandemię mogły zostać wręczone dopiero teraz. - Na całym świecie nadal trwa walka z pandemią. My patrzymy dodatkowo z niepokojem na to, co się dzieje na wschodniej granicy naszej ojczyzny. Uważam, że tym bardziej należy pokazywać osoby, które swoją życiową postawą zaświadczają, jak wielką wartością jest niepodległa Polska - podkreślił wojewoda.

Uroczystość uświetnił koncert przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama