Nowy numer 47/2021 Archiwum

Olsztyn. Kurs Nowe Życie

- Przez głoszenie podstawowych prawd ewangelizacyjnych chcemy uczyć ludzi budowania relacji z Panem Bogiem - mówi ks. Damian Zembek.

Szkoła Nowej Ewangelizacji "Emaus" z Olsztyna zorganizowała Kurs "Nowe Życie", którego celem jest głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu.

- Każdy człowiek powinien usłyszeć kerygmat i to jest naszym podstawowym zadaniem w tym czasie. Chcemy dzielić się tym, czego sami doświadczyliśmy dzięki Bogu w naszym życiu - mówi Katarzyna Ostaszewska, odpowiedzialna za wspólnotę.

- Potrzebujemy pogłębiania naszej wiary, ponieważ bardzo łatwo - szczególnie w trudnych czasach, w jakich żyjemy - odrzucić ją i Boga. Przez głoszenie podstawowych prawd ewangelizacyjnych, kerygmatu chcemy uczyć ludzi budowania relacji z Panem Bogiem - dodaje ks. Damian Zembek, duszpasterz wspólnoty.

Olsztyn. Kurs Nowe Życie   - Świadectwa pokazują nam, że nasza wiara nie jest jakimś pojęciem abstrakcyjnym - tłumaczy ks. Damian. ks. Dariusz Sonak /Foto Gość

Kurs jest częścią międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji i odbywał się w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie od 19 do 21 listopada. Podczas kursu uczestnicy słuchają konferencji, a po niej są zapraszani do wejścia w dynamikę danego tematu. - Mają nie tylko wysłuchać treści, ale też doświadczyć Bożej obecności. Pomagają nam w tym różne rekwizyty, które pozwalają nam zwizualizować to, o czym mówimy - tłumaczy Katarzyna, podkreślając, że jedną z najważniejszych metod jest świadectwo. - Ono zawsze ma ważne miejsce, ponieważ przedstawia w życiu konkretnego człowieka, jak działa Pan Bóg. Skoro doświadczyliśmy miłości Pana Boga, to chcemy się nią dzielić z innymi. Pokazać, jak Jezus działa w naszym życiu - wyjaśnia. - Świadectwa pokazują nam, że nasza wiara nie jest jakimś pojęciem abstrakcyjnym, ale spotkaniem z Jezusem i budowaniem z Nim relacji - dodaje ks. Damian.

- Przyszłam tutaj, by w swoim życiu po raz kolejny odnaleźć Pana Boga i odkryć Jego działanie. Wciąż potrzebuję uporządkowania w sobie treści dotyczących wiary - mówi Angelika Jensław, która w rekolekcjach ewangelizacyjnych uczestniczy nie pierwszy raz.

- Za każdym razem, kiedy uczestniczę w rekolekcjach ewangelizacyjnych, przychodzę z nowym doświadczeniem życiowym i co innego mnie dotyka. Trafił tym razem do mnie tekst: „Pan Bóg zamyka drzwi, ale otwiera wszystkie okna, by móc działać”. Czasem trzeba zamknąć pewne etapy w swoim życiu, by On mógł działać, i widzę, że w moim życiu jest to ważne - tłumaczy.

Olsztyn. Kurs Nowe Życie   - Przyszłam tutaj, by w swoim życiu po raz kolejny odnaleźć Pana Boga - mówi Angelika. ks. Dariusz Sonak /Foto Gość

- Treści, które staramy się przekazać uczestnikom, nas także dotykają, choć prowadzimy kurs przeszło dwudziesty raz. To jest piękne doświadczenie tego, jak Bóg wciąż nas zachwyca swoją miłością i działaniem w naszym życiu - mówi Katarzyna.

Olsztyn. Kurs Nowe Życie   - Treści, które staramy się przekazać uczestnikom, nas także dotykają, choć prowadzimy kurs przeszło dwudziesty raz - mówi Katarzyna. ks. Dariusz Sonak/ Foto Gość

- Wciąż potrzebujemy odkrycia Bożej miłości. Lęk nigdy nie jest dobrym fundamentem budowania relacji z Bogiem, a wiele osób odchodzi od Niego z tego powodu. Doświadczenie Bożej miłości, poznania Jezusa i wybrania Go jako Pana i Zbawiciela ma prowadzić do wspólnoty Kościoła, gdzie wciąż możemy się umacniać. Nie da się ukryć, że wiele osób, chociażby w swoich miejscach pracy, jest często piętnowanych z powodu wiary. Wspólnota jest miejscem rozwoju duchowego i daje wsparcie oraz siłę, by w codzienności nie być samotnym na swojej drodze wiary - dodaje ks. Damian.


Gdzie i kiedy

Spotkania wspólnoty odbywają się we wtorki w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.

Msza św. o 18.30, a po niej spotkania w salkach parafialnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama