Nowy numer 47/2021 Archiwum

Soborczyk duchowieństwa eparchii olsztyńsko-gdańskiej

- Szukamy różnych form, by dotrzeć do naszych wiernych i budować z nimi wspólnotę - mówi ks. Igor Hubacz.

W ośrodku charytatywnym Caritas w Rybakach odbył się drugi soborczyk duchowieństwa eparchii olsztyńsko-gdańskiej. Spotkaniu przewodniczył bp Arkadiusz Trochanowski, eparcha olsztyńsko-gdański. - Spotkaliśmy się, by omówić plan duszpasterski na 2022 r. i przedyskutować różne kwestie związane z działalnością naszej eparchii - mówi ks. Igor Hubacz, kanclerz eparchii, podkreślając, że jednym z tematów jest również pandemia. - Szukamy różnych form, by dotrzeć do naszych wiernych i budować z nimi wspólnotę, ponieważ pandemia wiele osób oddaliła od Kościoła. Chcemy także dotrzeć do nich z pomocą - tłumaczy.

Soborczyk duchowieństwa eparchii olsztyńsko-gdańskiej   - Wyzwań duszpasterskich naszego Kościoła jest wiele - zaznacza ksiądz kanclerz. ks. Dariusz Sonak /Foto Gość

W tym tygodniu przypada pierwsza rocznica utworzenia eparchii przez papieża Franciszka. - Wyzwań duszpasterskich naszego Kościoła jest wiele. Co do zasady jesteśmy niedużymi wspólnotami. Ważną kwestią jest zaangażowanie w życie eklezjalne i integracja migrantów z Ukrainy, których w naszych parafiach nie brakuje - dodaje ksiądz kanclerz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama