Nowy numer 20/2022 Archiwum

Modlimy się w intencji mediów

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie we wspomnienie bł. Jakuba Alberione odbyła się Msza św., w której uczestniczyły uczennice Boskiego Mistrza.

Ksiądz Albert Alberione żył na przełomie XIX i XX w. - Był człowiekiem, który wszystko czerpał od Chrystusa Eucharystycznego. Pozwalał się Jezusowi przemieniać i dzięki temu był otwarty na człowieka. Geniuszem jego jest to, że wykorzystywał ówczesne środki przekazu do głoszenia Ewangelii. W tym celu założył Rodzinę św. Pawła, w skład której wchodzą instytuty i zgromadzenia zakonne, w tym nasze Zgromadzenie Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza - mówi s. Urszula Szymańska PDDM.

Charyzmatem uczennic jest wspieranie modlitwą dzieła ewangelizacji, które dokonuje się za pomocą środków masowego przekazu. - Poprzez codzienną adorację Eucharystyczną obejmujemy modlitwą osoby pracujące w mediach, począwszy od tych, które decydują o treściach przekazywanych, jak i tych, którzy te treści tworzą - wyjaśnia siostra.

Podkreśla, że dziś środki masowego przekazu odgrywają fundamentalną rolę, jeśli chodzi o kreowanie widzenia świata i wartości, które przejmują ludzie. - Widzimy, że media często są wykorzystywane, by na nowo kształtować człowieka. Niestety, często odchodząc od wartości ewangelicznych. Dlatego tak ważne jest, by media wykorzystywać do niesienia prawdy, do głoszenia Ewangelii Chrystusa. Trzeba we współczesnym świecie, współczesnym językiem docierać do ludzi, by nieść im wiarę, nadzieję i miłość - zauważa uczennica Boskiego Mistrza.

Patronem zgromadzeń zakonnych i instytutów świeckich Rodziny Świętego Pawła jest św. Paweł z Tarsu - Apostoł Narodów. - Patrząc na jego wzór życia i działalności, bł. Jakub Alberione powtarzał: „Należy mówić nie tylko o religii, lecz o wszystkim po chrześcijańsku; należy sprawiać, aby w każdym problemie czuło się obecność Kościoła” - cytuje s. Urszula.

Siostry 27 listopada odwiedzą Toruń, gdzie w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Jakuba Alberione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama