Nowy numer 3/2022 Archiwum

Błogosławieństwo Świętej Rodziny

Społeczność Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie przeżywała święto patronalne.

Uroczystej Mszy św. w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka przewodniczył wieloletni duszpasterz szkoły ks. Andrzej Pluta.

- Mszę św. sprawuję w intencji szkół katolickich, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Świętej Rodziny na dalsze lata służby na rzecz młodego pokolenia. Jednocześnie prosimy o błogosławieństwo Maryi, św. Józefa i Jezusa w podjętym dziele budowy nowej hali sportowej, które rozpoczęło się 1 grudnia minionego roku - mówił ks. Pluta.

W homilii duszpasterz wspominał pierwszą uroczystość patronalną, która miała miejsce 25 lat temu. Uczestniczyło w niej ośmioro uczniów i dwie nauczycielki. - W tak małym gronie oddawaliśmy dzieło edukacji katolickiej pod opiekę Świętej Rodziny, prosząc o błogosławieństwo i światło Ducha Świętego. Dzisiaj, kiedy w 25-lecie istnienia placówki dziękujemy Bogu za miniony czas, w zespole edukacyjnym naukę pobiera prawie 600 uczniów, począwszy od przedszkola, poprzez podstawówkę, po liceum - mówił ks. Andrzej. Podkreślał rolę rodzin, gdzie kształtują się młodzi ludzie, poznają świat wartości. Jak mówił, właśnie dzięki szkołom katolickim młode pokolenie może utrwalać w sumieniach dobro, wrażliwość na drugiego człowieka, ucząc się przyjmowania i obdarowywania miłością.

Zwracając się do uczniów kapłan prosił, by podjęli codzienną modlitwę za swoich rodziców, by czerpali oni siłę od Boga, powierzali wychowanie Świętej Rodzinie i nie ulegali pokusom tego świata.

Na koniec Mszy św. prezes stowarzyszenia Andrzej Olszewski dziękował kapłanom za wieloletnią posługę, pomoc w kształtowaniu serc młodego pokolenia i za modlitwę o to, by placówki katolickie nie straciły swojego charakteru i zawsze zbliżały młodych do Maryi, św. Józefa i Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama