Nowy numer 3/2022 Archiwum

Kolędnicy misyjni

Dzieci wraz z opiekunami i rodzicami dzieliły się z innymi Dobrą Nowiną.

Kolędnicy misyjni to inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które zachęca dzieci i młodzież, by wspólnie z opiekunami zbierały pieniądze na rzecz swoich rówieśników w krajach misyjnych.

6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego przeżywamy również Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom, w tym roku obchodzony pod hasłem „Z Wieczernika aż na krańce świata”. W tym dniu po raz pierwszy w historii parafii św. Arnolda w Olsztynie do domów i mieszkań parafian zapukali kolędnicy misyjni.

- Moja mama mnie zachęciła bym zrobił coś dobrego, ale też spróbował czegoś nowego - mówi 9-letni Karol, który na kolędowanie wybrał się m.in. ze swoją 3-letnią siostrą Laurą.

Dzieci wraz ze swoją opiekunką Aleksandrą Krasowską odwiedzały mieszkańców parafii św. Arnolda, zbierały pieniądze na pomoc misjonarzom, dzieliły się nie tylko radością Bożego Narodzenia, ale też słowem Bożym. - Ludzie tęsknią za ciepłem, dobrem. Jezus przychodząc na ziemię, przynosi nam pokój, przychodzi jako światło, prawda. To chcemy innym przypominać - mówi A. Krasowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama