Nowy numer 20/2022 Archiwum

Rekolekcje dla pielgrzymów

W ośrodku rekolekcyjnym "Źródło Jakuba" w Dobrym Mieście odbywają się dni skupienia "W drodze - o drodze".

W Dobrym Mieście spotkali się pielgrzymi z archidiecezji warmińskiej oraz sympatycy pieszych wędrówek. - Już w tamtym roku chcieliśmy zorganizować takie spotkanie, by "przedłużyć" sobie czas pielgrzymki, jednak wprowadzane w zasadzie z dnia na dzień obostrzenia powodowały, że musieliśmy odwoływać rekolekcje. To nasze trzecie podejście, wreszcie się udało - mówi ks. Paweł Szumowski, dyrektor Warmińskich Pieszych Pielgrzymek.

Tłumaczy, że temat "W drodze - o drodze" nawiązuje nie tylko do wędrówki do Częstochowy czy Wilna. - Chodzi o drogę naszego życia, powołania. Każdy z nas jest na innym etapie tej drogi, jednak każdy z nas ma określony cel - świętość. To jest nasza droga, którą każdy z nas powinien podejmować każdego dnia - mówi ks. Szumowski.

- Pielgrzymka uczy nas m.in. patrzeć z większa wyrozumiałością na innych. Mimo zmęczenia uczymy się spojrzenia na innych z miłością. Warto to przekładać również na codzienne życie. Podobnie pielgrzymka uczy ciągłego zawierzenie. Każdego dnia Bóg pokazuje nam, że nie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie, ale że On cały czas nad nami czuwa - mówi Marysia Sapiela, jedna z uczestniczek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama