Nowy numer 20/2022 Archiwum

Ferie na Zatorzu

Parafia św. Józefa w Olsztynie zaprosiła dzieci i młodzież na zimowisko "Ferie z #MłodziJózef 2022".

W naszej parafii praca z dziećmi i młodzieżą trwa cały rok - przekonuje ks. Kamil Wyszyński. Oprócz formacji w ciągu roku duszpasterze organizują dla swoich podopiecznych wypoczynek również w wakacje czy ferie zimowe, tak jak trwające obecnie "Ferie z #MłodziJózef 2022".

- Obecnie prowadzimy zajęcia dla 43 osób, mają od 7 do 13 lat. Każdego dnia staramy się zorganizować atrakcje - odwiedzamy ciekawe miejsca w Olsztynie, a także poza nim. Byliśmy między innymi w zajezdni autobusowej, gdzie poznawaliśmy zasady ruchu drogowego i poruszania się w mieście, mieliśmy kulig, wybieramy się także do Redy, a ostatniego dnia nasi parafianie poprowadzą dla uczestników zimowiska zajęcia z drewnem, będziemy tworzyć i budować różne ciekawe rzeczy - opowiada ks. Kamil.

Dodaje że każdy dzień zajęć zaczynają od modlitwy, a w ciągu dnia kerygmat przekazuje uczestnikom Julita Depczyńska OV.

- Mówimy przede wszystkim o miłości: Boga do mnie, mojej do Boga, bliźniego, a także do siebie samego. Uczymy się kochać w każdej możliwej sytuacji: danego dnia wyznaczamy sobie zadania, jak bycie uczynnym i życzliwym wobec innych, innego dnia mamy zadbać o swoje potrzeby, żeby nie zapominać również o miłości do samego siebie. Przez to wszystko zbliżamy się coraz bardziej do Pana Boga. Jeśli kochamy człowieka, którego widzimy, będzie nam łatwiej kochać Boga, którego w standardowy sposób nie możemy dostrzec - tłumaczy Julita.

- Zorganizowanie wypoczynku dla dzieci było możliwe m.in. dzięki środkom zebranym podczas kiermaszu ciast, a także dzięki indywidualnym sponsorom. Mamy oprócz wykwalifikowanych opiekunów również wielkie wsparcie ze strony mam i babć uczestników. Dzięki temu możemy wszystkim zapewnić bezpieczny odpoczynek - podkreśla ks. Wyszyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama