Nowy numer 31/2022 Archiwum

Dzień modlitwy i pokuty

Kościół w Polsce obchodził dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie w tej intencji odprawiono Drogę Krzyżową, po której pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego sprawowano Eucharystię.

Metropolita warmiński zauważa, że modlitwa Kościoła w tej intencji jest odpowiedzią na potrzeby wynikające z wymiaru duchowego, który nakazuje podjąć modlitwę przebłagalną. - Bo jest to grzech. Bo to obraża Pana Boga i narusza Boży porządek. Naszą powinnością jest wszystkich skrzywdzonych powierzać Bogu, tym bardziej, kiedy mamy do czynienia z czymś, co jest konsekwencją grzesznych działań ludzi Kościoła - mówi abp Józef Górzyński.

Jak podkreśla duszpasterz ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin ks. Dariusz Sonak, dzień modlitwy i pokuty jest czasem solidarności, kiedy stajemy razem z ofiarami, by patrzeć w kierunku miłosiernego Boga, który przygarnia każdego człowieka, pragnie szczęścia każdego ludzkiego serca, Boga, który nie chce, by zginęło którekolwiek z Jego dzieci.

- Dlatego przepraszamy Boga za to, że na łonie Kościoła doszło do nadużyć, skrzywdzenia dzieci. Pragniemy również prosić o łaskę uzdrowienia dla tych, którzy doświadczyli takiej krzywdy. Idziemy drogą w kierunku pojednania, w kierunku Boga, który jest miłością - mówi ks. Dariusz Sonak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama