Nowy numer 33/2022 Archiwum

Dar dobrych serc

Zakończyła się trzecia edycja Akcji Misyjnej "Uczniowie - uczniom", organizowanej przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie.

Zebrane artykuły szkolne trafią do ubogich uczniów szkół podstawowych i średnich w Prefekturze Dankpen w północno-zachodnim Togo, jak i diecezji Yendi w Ghanie, gdzie zostaną przesłane do Saboby i rozdysponowane wśród potrzebujących placówek.

W zbiórkę włączyło się 56 szkół i kilkadziesiąt parafii z całej Polski. Artykuły szkolne przysyłały też osoby prywatne.

- To jest niewyobrażalne, że są dzieci, które do tej pory piszą na drewnianych tabliczkach. Nie doświadczyły znanej nam rzeczywistości edukacji, że jest szkoła, są klasy. Uczą się w szałasie, czy w cieniu drzew. Cieszy, że są dzieci w Polsce, które to rozumieją, myślą o nich i pragną, by ich rówieśnicy na innym kontynencie mogli mieć namiastkę prawdziwej szkoły - mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego.

Już niebawem wszystkie przedmioty zostaną wysłane w kontenerze do Togo. Warto dodać, że zebrano m.in. ponad 18 tys. zeszytów, 23 kartony farb, 40 kartonów bloków rysunkowych i 20 kartonów kredek. - To dar dobrych serc, ludzi poruszonych sytuacją dzieci w Afryce - dodaje o. Dudar.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama