Nowy numer 32/2022 Archiwum

Spotkanie wspólnoty rodzin zastępczych, adopcyjnych i pomocowych

Wspólnota podsumowała pierwszy rok działalności i zawierzyła dzieło św. Józefowi.

Rok temu w uroczystość Zwiastowania Pańskiego swoją działalność rozpoczęła wspólnota modlitewna, której uczestnikami są rodziny zastępcze, adopcyjne i pomocowe.

- Za nami pierwszy rok działalności i już widzimy, że był to pomysł Ducha św. - mówi Magdalena Świtalska, inicjatorka wspólnoty.

Z okazji pierwszej rocznicy działalności Mszy św. w parafii św. Wojciecha w Olsztynie przewodniczył bp Janusz Ostrowski.
- Chrystus powiedział: „Kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje” (Mt 18,5). Chcemy dziękować Bogu za tych, którzy przyjmują najmniejszych, pozbawionych miłości na pewnym etapie życia. Podczas tej Mszy św. proszę o błogosławieństwo Boże i serca pełne miłości dla rodzin zastępczych, adopcyjnych i pomocowych - mówił na początku Mszy św. bp Janusz.

Homilię wygłosił ks. Jacek Zieliński, opiekun wspólnoty. Tłumaczył w niej na czym polega troska o tych, którzy są najmniejsi.
- Dobrze, że wspomagamy modlitwą tych, którzy z dobroci serca wychowują czyjeś dzieci. Potrzebna jest modlitwa za tych, którzy wspierają rozwój tych dzieci. Będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na każdą drogę dla nich, bo to oni z miłości do życia służą małym ludziom. Oby Pan ich podtrzymywał w tej misji. Ci, którzy służą miłości, niech doświadczają naszej miłości przez modlitwę - mówił ks. Jacek.

Na zakończenie Mszy św. zostały wręczone podziękowania abp. Józefa Górzyńskiego małżeństwom, które stały się rodzinami zastępczymi i adopcyjnymi.
Tego dnia odmówiono również modlitwę do św. Józefa w intencji rodzin zastępczych.

- Święty Józef jest naszym patronem. On ze swoją gotowością i posłuszeństwem Bogu jest dla nas wzorem. Gdy usłyszał: „Nie bój się wziąć do siebie Maryi i dzieciątka, to od razu uczynił tak, jak mu polecono - tłumaczy Magdalena Świtalska.

Wspólnota spotyka się w każda ostatnią środę miesiąca w parafii św. Wojciecha.
- Naszą misją jest przede wszystkim modlitwa i formacja rodzin. Oprócz tego można u nas znaleźć pomoc psychologiczną. W minionym roku rozpoczęliśmy również współpracę z projektem „Niezastąpieni - Rodziny Zastępcze”, który pomaga takim rodzinom kwestiach prawnych i socjalnych. Dzięki temu możemy powiedzieć, że nasze rodziny zastępcze, adopcyjne i pomocowe mają całościowe wsparcie - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama