Nowy numer 26/2022 Archiwum

Olsztyn. Koncert charytatywny przejdź do galerii

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika odbył się koncert "Wspieramy stypendia im. Marcina Antonowicza".

Koncert organizują wspólnie III LO i Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Pro Patria - od 2004 r. stowarzyszenie funduje stypendia dla utalentowanych młodych ludzi. - Udało nam się już ufundować 250 stypendiów, które są wsparciem dla zdolnej, a ubogiej młodzieży - mówi Władysław Kałudziński, prezes Pro Patria.

- Cieszmy się z tego, że możemy się spotkać, ponieważ upływa szybko życie: to jedna sprawa, a do tego nigdy nie wiemy, co nas czeka. Tyle ile możemy zrobić dobrego, tyle dajmy z serca - mówiła na otwarcie koncertu Danuta Gomolińska, dyrektor III LO.

Podczas koncertu wystąpiła młodzież z olsztyńskiego liceum, a tradycyjną licytację darów poprowadzili Bożena Ulewicz oraz Wojciech Ruciński.

Marcin Antonowicz był uczniem LO nr 4 w Olsztynie. W roku 1985 rozpoczął studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. 19 października 1985 roku został zatrzymany przez milicję. Znaleziony na ulicy, w ciężkim stanie, z krwiakiem mózgu, zmarł 2 listopada 1985 roku. Jego pogrzeb kilka dni później był największą w stanie wojennym manifestacją mieszkańców Olsztyna. Według oficjalnej wersji, Marcin Antonowicz wyskoczył z samochodu, ale w powszechnej opinii został on skatowany przez milicjantów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama