Nowy numer 26/2022 Archiwum

Olsztyn. Rozmowy o życiu

W przeddzień Narodowego Dnia Życia w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja „Porozmawiajmy o Życiu…”.

Narodowy Dzień Życia przypada 24 marca, został ustanowiony w 2004 r. - Dziś, w bardzo trudnym czasie, w obliczu rosyjskiej napaści na Ukrainę, gdzie zabijana jest ludność cywilna, giną kobiety, dzieci, bombardowane są szpitale, przedszkola, refleksja nad wartością życia każdego człowieka jest szczególnie ważna. Św. Jan Paweł II powiedział, że w obliczu wojny nie mamy prawa do obojętności. Nie jesteśmy obojętni - otwieramy nasze serca, nasze domy - mówiła podczas konferencji Edyta Markowicz, pełnomocnik wojewody ds. rodziny.

- To szczególna okazja do rozmowy o odpowiedzialności władz, społeczeństwa za ochronę i budowanie szacunku do życia ludzkiego, szczególnie tych najmniejszych, najsłabszych, zdanych na pomoc innych. To również szczególna okazja do refleksji nad idą solidarności społecznej - podkreślał Piotr Opaczewski, wicewojewoda warmińsko-mazurski.

W konferencji wzięli udział młodzi ludzie z olsztyńskich szkół ponadpodstawowych, a o wartości ludzkiego życia, szczególnie w kontekście wojny na Ukrainie opowiadali prof. dr hab. Andrzej Krankowski oraz dr Maryna Sydorkina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama