Nowy numer 26/2022 Archiwum

Poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

W duchowej łączności z papieżem Franciszkiem w kościołach archidiecezji warmińskiej został dokonany Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W bazylice katedralnej św. Jakuba w Olsztynie poświęcenia dokonał abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. - Stajemy przed ołtarzami całego świata, by modlić się o pokój. Wiemy, że Bóg jest Panem dziejów i On jest też Panem, ludzkich umysłów i serc. Oby za wstawiennictwem Najświętszej Matki przemieniał te umysły i napełniał serca pokojem - tym prawdziwym, który tylko od Niego pochodzi - mówił na początku Mszy św. abp Górzyński.

- W tej mrocznej godzinie Kościół wzywa swoich wiernych do modlitwy o pokój i okazywanie bliskości ofiarom wojny. Zanieśmy do Boga za pośrednictwem Jego i naszej Matki krzyk boleści tych, którzy cierpią i błagajmy o zakończenie walk, zawierzając przyszłość ludzkości Królowej Pokoju - podkreślał ks. prał. Andrzej Lesiński, proboszcz parafii katedralnej.

- Zgubiliśmy drogę do pokoju. Zapomnieliśmy o nauce płynącej z tragedii minionego wieku, o poświęceniu milionów poległych podczas wojen światowych. Zlekceważyliśmy zobowiązania podjęte jako Wspólnota Narodów i wciąż zdradzamy marzenia narodów o pokoju oraz nadzieje ludzi młodych. Staliśmy się chorzy z chciwości, zamknęliśmy się w nacjonalistycznych interesach, pozwoliliśmy, by sparaliżowały nas obojętność i egoizm (…). Ty, Najświętsza Matko, przypominasz nam, że Bóg nas nie opuszcza, ale wciąż patrzy na nas z miłością, pragnąc nam przebaczyć i nas podnieść (…). Ty wiesz, jak rozplątać pęta naszego serca i węzły naszego czasu. W Tobie pokładamy nadzieję. Jesteśmy pewni, że Ty, zwłaszcza w chwili próby, nie gardzisz naszymi prośbami i przychodzisz nam z pomocą - odczytał w akcie poświęcenia abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama