Nowy numer 25/2022 Archiwum

Finał OKWB

W Olsztynie odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Do etapu diecezjalnego konkursu organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana przystąpiło 41 uczniów z archidiecezji warmińskiej. Przystąpili oni do części pisemnej, a najlepsza siódemka rywalizowała również w części ustnej. W obydwu bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Zdun: w części pisemnej zdobyła 85 z 90 możliwych punktów, jako jedyna bezbłędnie odpowiadała na zadane przez komisję pytania.

- Bardzo się ciszę, że wygrałam i pojadę do Niepokalanowa, gdzie spędzę super weekend, to wielka wygrana. Sam fakt, że poświęciłam tyle czasu na poznawanie słowa Bożego myślę, że spowodował mój wzrost duchowy, poznanie Boga bliżej - mówiła Wiktoria.

- Poziom konkursu był wysoki. Pytania były tak skonstruowane, że uczestnicy musieli posiadać wiedzę nie tylko ogólną, ale także szczegółową - konieczne było m.in. dokończenie cytatu z Pisma Świętego - podkreśla ks. dr Piotr Dernowski, przewodniczący komisji konkursowej. - Ufamy, że konkurs ma wpływ nie tylko na poznawanie Pisma Świętego, ale również słowa Bożego. Dobrze, że po przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy się spotkać, rozpocząć od Mszy św., także najpierw było doświadczenie spotkania z Bogiem, który do nas mówi - tłumaczy ks. Piotr.

- Chcemy, by konkurs nie był jedynie wyścigiem, a by wszczepiać w serca tych młodych ludzi miłość do słowa Bożego. Powtarzamy, że najważniejsze jest nie zajęte miejsce, a kontakt ze słowem Bożym, bo ono potrafi przemienić życie każdego człowieka - tłumaczy Aneta Kowalska-Siedlecka, koordynator OKWB w archidiecezji warmińskiej.

Trójka najlepszych uczestników będzie reprezentować archidiecezję warmińską podczas etapu ogólnopolskiego w Niepokalanowie. Odbędzie się on w dniach 30-31 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama