Nowy numer 33/2022 Archiwum

Jutro Niedziela Miłosierdzia

Podczas objawień Chrystus obiecał św. Faustynie, że sam zajmie się uświęceniem dusz tych, którzy Mu zaufali.

W 2000 r. papież Jan Paweł II ustanowił, że w pierwszą niedzielę po Wielkanocy będziemy obchodzić uroczystość ku czci Bożego Miłosierdzia. Papież Polak ogłosił to święto podczas kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej, która podczas objawień mistycznych otrzymała taką prośbę od Jezusa. Chrystus obiecał, że "w dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar".

W parafii św. Józefa w Olsztynie, które jest archidiecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ustanowionym w 2009 r. przez abp. Wojciecha Ziembę, w nawie bocznej znajduje się obraz „Jezu, ufam Tobie”, który jest najstarszym tego typu wizerunkiem w archidiecezji warmińskiej. Wykonany on został przez Bronisławę Bryx, a do parafii trafił około 1950 r.

Właśnie przed tym wizerunkiem każdego dnia o godz. 15 gromadzą się wierni, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15 odbędzie się uroczysta Msza św. odpustowa. - Serdecznie zachęcam wszystkich, by przychodzili do naszej świątyni i spędzili trochę czasu przed obrazem Jezusa. Idea Bożego Miłosierdzia powinna być bliska każdemu człowiekowi - każdy z nas jest grzesznikiem, potrzebujemy przebaczenia, a właśnie w Sercu Jezusa możemy uzyskać odpuszczenie grzechów. To wielki znak Bożej miłości, że On chce nam darować wszystkie nasze winy, jednak musimy się do Niego zwrócić, prosząc z ufnością o Bożą łaskę. To właśnie wystarczy - ufność. Św. siostra Faustyna Kowalska przekazała nam słowa Chrystusa, a On mówił, że łaski z Jego miłosierdzia czepie się jednym naczyniem - właśnie ufnością. Obiecał, że "im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma" - przypomina ks. kan. Tomasz Stempkowski, proboszcz parafii św. Józefa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama