powrót
Wiara.pl - Serwis

Posłaniec Warmiński

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
Uwielbienie Boga  
Uwielbienie poprowadzili członkowie SNE "Emaus" Olsztyn oraz muzycy z zespołu Mocni w Wierze. Łukasz Czechyra /Foto Gość

Uwielbienie Boga przejdź do galerii

W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbył się Wieczór Chwały.

Łukasz Czechyra

|

GOSC.PL

dodane 29.04.2022 21:25

Do wspólnej modlitwy zaprosili członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji "Emaus" oraz zespół Mocni w Wierze. Czuwanie rozpoczęło się od Mszy św., a po niej konferencję "Duch Święty u początków i we wspólnocie Kościoła" wygłosił ks. Piotr Dernowski. Na podstawie fragmentu z Dziejów Apostolskich o zesłaniu Ducha Świętego i przemowie św. Piotra przekonywał on zebranych, że przemiana Piotra, wcześniej zlęknionego, tego, który zaparł się Pana Jezusa, była możliwa dzięki mocy Ducha Świętego.

- Jezus był wiarygodnym świadkiem miłości Ojca dzięki Duchowi Świętemu. Chrystus obiecał, że tego samego Ducha otrzymają Jego uczniowie. Dlaczego przychodzimy na uwielbienia, wieczory chwały? Może oczekujemy czegoś fascynującego? Cudu? Uzdrowienia? Piotr w swojej mowie po prostu mówi o Jezusie, Jego życiu i miłości, którą udowodnił na krzyżu. Kerygmat, podstawa wiary, a - jak czytamy - 3 tysiące dusz dogłębnie się tymi słowami przejęło. To wszystko dzieło Ducha - On działał przez Piotra, ale działał też w sercach słuchaczy. Kiedy chcemy dawać świadectwo, prośmy o moc Ducha nie tylko dla siebie, ale też dla tych, którzy mają nas słuchać - przekonywał ks. Dernowski.

Przypomniał, że na pytanie słuchaczy, co mają czynić, Piotr odpowiedział po prostu: "Nawróćcie się i przyjmijcie chrzest w imię Jezusa Chrystusa". - Przy nawróceniu następuje odrodzenie, narodziny na nowo i napełnienie Duchem. To jest obietnica Boga, jednak najpierw konieczne jest nawrócenie. Czytamy też, że pierwsi chrześcijanie trwali w nauce apostołów, na modlitwie i na łamaniu chleba. To są wskazówki dla nas, co jest konieczne: Eucharystia, zachowanie nauki apostołów i trwanie na modlitwie. Nie od czasu do czasu, a cały czas - trwanie cały dzień, wielbienie Boga nie tylko na wieczorach chwały, ale nieustannie, w prostocie swojego serca - mówił kapłan.

Wieczór Chwały zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu, połączoną z uwielbieniem śpiewem i modlitwą.

1 / 1
Wieczór Chwały

Foto Gość DODANE 29.04.2022 AKTUALIZACJA 30.04.2022

Wieczór Chwały

W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka odbyło się czuwanie modlitewne.  
oceń artykuł Pobieranie..
FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • OLSZTYN
  • UWIELBIENIE
  • WIECZÓR CHWAŁY

Polecane w subskrypcji

  • Miłosz, który namalował papieża. „Ujęła mnie piękna, skromna twarz Leona XIV”
    • Kultura
    • Katarzyna Widera-Podsiadło
    Miłosz, który namalował papieża. „Ujęła mnie piękna, skromna twarz Leona XIV”
  • Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
  • Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
    • Pytania czytelników
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
  • Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • Starość w Polsce: między godnością a codziennym trudem
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Starość w Polsce: między godnością a codziennym trudem
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • Opinie
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Archidiecezja
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE