Nowy numer 20/2022 Archiwum

Spotkanie o Camino

W Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Gietrzwałdzie o swoim pielgrzymowaniu opowiadała Edyta Balbuza-Szarota.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 670-lecia Gietrzwałdu.

- Jako przewodnik PTTK, oprowadzając różne wycieczki często dostawałam informację, że tak naprawdę mało kto wie, że w naszym regionie istnieje szlak Camino, że wychodząc z Olsztyna, podążając m.in. przez Gietrzwałd można dojść do Hiszpanii, do Santiago de Compostella - tłumaczy Izabela Karpińska.

Postanowiła więc z okazji 670-lecie zorganizować przejście szlakiem Olsztyn-Gietrzwałd. - Planowałam zorganizować taki „spacerek” dla garstki osób. Kiedy jednak zaczęłam o tym mówić, okazało się, że chętnych jest naprawdę sporo osób. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólny szlak w sobotę 28 maja - dodaje.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć tutaj.

W ramach przygotowań w CKB w Gietrzwałdzie odbyło się spotkanie, podczas którego Edyta Balbuza-Szarota opowiadała m.in. o swoich czterech pielgrzymkach do Santiago de Compostella.

- To na pewno droga, która zmienia życie. Każdy oczywiście ma inną drogą, niektórzy idą na 2-3 tygodnie, inni nawet na kilka miesięcy. Dla mnie najlepsza droga, to ta, kiedy idę sama, szlakiem portugalskim, nic mnie nie rozprasza, mogłabym tak wędrować i wędrować - mówiła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama