Nowy numer 25/2022 Archiwum

Konkurs "Gdy myślę misje" rozstrzygnięty

Hasło IX Konkursu Plastycznego brzmiało "Uderzyć w dzwon". - Wiele prac dotyczyło cierpienia dzieci i dorosłych, którego doświadczają podczas wojny w Ukrainie - zauważa o. Wiesław Dudar SVD.

Na tegoroczną edycję misyjnego konkursu organizowanego przez Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie wpłynęło 505 prac z całej Polski. Spośród nich jury w składzie: o. Jacek Wojcieszko SVD (rektor Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie), o. Wiesław Dudar SVD (dyrektor Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów), Jolanta Kosobudzka (dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie) oraz Anna Grabarczyk (koordynator konkursu) wyłoniło laureatów w czterech kategoriach wiekowych.

- Hasło tegorocznego IX Konkursu Plastycznego „Gdy myślę misje…” brzmi „Uderzyć w dzwon”. Dzwony przypominają o Mszy św., wzywają do modlitwy. Ich dźwiękiem obwieszczamy światu radosne i podniosłe wydarzenia, jednak dzwony biją też na trwogę, kiedy wydarzy się coś bardzo smutnego i bolesnego - mówi o. Dudar.

Zauważa, że nadesłane prace stały się również takim uderzeniem w dzwon, gdyż przedstawiały troskę i wrażliwość na cierpienie dzieci i dorosłych w różnych częściach świata, szczególnie na Ukrainie, która walczy z rosyjskim najeźdźcą. - Głęboko wierzę, że to ważny krok, aby uczynić świat lepszym. Kiedy dorośniecie, będziecie zmieniać świat na bardziej sprawiedliwy i dzięki wam wiele dzieci i dorosłych będzie szczęśliwych i radosnych, a narody świata będą żyły w zgodzie, szacunku i przyjaźni - zwraca się werbista do uczestników konkursu.

Kategoria - dzieci przedszkolne

  • I miejsce: Nikodem Wielewski - Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach;
  • II miejsce: Paweł Jagoda - Przedszkole Miejskie Nr 49 „Witaminka” w Bytomiu;
  • III miejsce: Joanna Lipień - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Czerwiennem;
  • Wyróżnienie specjalne: Milena Lisowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie.

Kategoria - dzieci klas I-III

  • I miejsce: Michalina Adamska - Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy;
  • II miejsce: Kamila Cenkiel - Zespół Szkół w Woli Uhruskiej;
  • III miejsce: Sofia Deska - Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy;
  • Wyróżnienie specjalne: Julia Putkowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgrowie; Laura Krasnodębska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgrowie.

Kategoria - dzieci klas IV-VI

  • I miejsce: Marcel Potocki - Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku;
  • II miejsce: Katarzyna Stawik - Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie;
  • III miejsce: Maria Świętochowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgrowie;
  • Wyróżnienie specjalne: Karolina Wrzesień - Szkoła Podstawowa w Starym Polu.

Kategoria - młodzież klas VII-VIII

  • I miejsce: Tamara Wittich - Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu
  • II miejsce: Wiktoria Wrzesień - Szkoła Podstawowa w Starym Polu
  • III miejsce: Daria Bohdanowicz - Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy
  • Wyróżnienia specjalne: Marcelina Sujka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Dobrym Mieście; Julia Szarzyńska/ Zespół Placówek Oświatowych w Krzywaczce; Janina Barcz - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie.

Konkurs „Gdy myślę misje” rozstrzygnięty

Konkurs „Gdy myślę misje” rozstrzygnięty

Konkurs „Gdy myślę misje” rozstrzygnięty

Konkurs „Gdy myślę misje” rozstrzygnięty

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama