Nowy numer 25/2022 Archiwum

Karmel w Spręcowie. Nowy tomik poezji karmelitańskiej

- Każda z nas na modlitwie codziennie spotyka się z pięknym Bogiem, nie sposób tego jakoś nie wyrazić, nie próbować jakoś tego odzwierciedlić - mówi s. Miriam od Jezusa OCD.

Ukazał się nowy tomik poezji zatytułowany „Wysyłam listy”, którego autorką jest s. Miriam od Jezusa ze wspólnoty karmelitanek bosych w Spręcowie. Zapytana, skąd pomysł na ten tomik, odpowiada: „ja po prostu piszę, w taki sposób dialoguję sobie z Bogiem, z innymi i ze sobą samą”.

- Potem się okazuję, że tych wierszy się uzbierało, ale sama nigdy nie jestem pierwszym inicjatorem ich wydawania. Impuls pochodzi od kogoś innego. Do wydania pierwszego tomiku zachęciły mnie moje współsiostry, a do drugiego przyczynił się prof. Edward Jakiel z Uniwersytetu Gdańskiego, który odnalazł parę moich wierszy naszej stronie internetowej i napisał pozytywną recenzję - mówi s. Miriam.

Nowy tomik składa się z trzech części: kartki do życia, kartki do Słowa i kartki do Ciebie.
- Zgodnie z tymi tytułami jest próbą dialogu z życiem, ze słowem Bożym i z innymi ludźmi. Wielokrotnie jest tak, że życie, doświadczenie Boga i spotkani ludzie, że to wszystko jakoś przerasta, a jednak potrzebuje nazwania, jakiegoś określenia, aby stało się rzeczywiście moim doświadczeniem. Wiersze, które piszę, to dla mnie samej taki mały złoty kluczyk do tego, aby zmierzyć się z tym wszystkim, co staje się moim udziałem, aby żyć - wyjaśnia autorka.

Karmel w Spręcowie. Nowy tomik poezji karmelitańskiej    Autorką jest s. Miriam od Jezusa OCD. ks. Dariusz Sonak/ Foto Gość

Siostra jest autorką tomiku poezji „W Twoim spojrzeniu”, książki „By stanąć twarzą w twarz. O modlitwie jako sztuce budowania relacji”, opracowania „Myśli na każdy dzień” i „100 modlitw św. Teresy d Jezusa” oraz redaktorką czterotomowego wydania „karmelitańskie Lectio Divina - Szukać Jego towarzystwa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama