Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Dzień dziecka w Olsztynku

Studenci wydziału teologii wystawili "Baśń warmińską".

W Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznym w Olsztynku obchodzono Dzień Dziecka. Wśród wielu propozycji dla maluchów pojawiło się przedstawienie, które przygotowali studenci i pracownicy wydziału teologii UWM.

- Nasza tradycja warmińska jest tak przebogata, że warto ją na nowo odrywać. Jako studenci i pracownicy wydziału teologii pracujemy z tradycją warmińską silnie związaną z katolicyzmem. Pokazujemy wierzenia i religie, jak również elementy ludowe w takich postaciach jak Zła Dola czy Smętek - mówi dr hab. Aleksandra Nalewaj, koordynatorka projektu.

Pierwszy raz studenci występowali w olsztyńskim skansenie pięć lat temu na dniach rodziny.
- Od tamtego czasu, dzięki życzliwości dyrekcji skansenu, współpracujemy. Studentom daje to ogromną radość. Chcą występować i czują się w tym bardzo dobrze - wyjaśnia.

Przedstawili „Baśń warmińską” opartą o teksty opracowane przez Józefa Jacka Rojka.
- W tej baśni przeplata się wiele elementów religijnych. Przez nią chcemy pokazać takie wartości jak miłość, rodzina, wzajemna życzliwość i uczciwość - wyjaśnia pani Aleksandra.
- W dobie oglądania bajek na ekranach taki występ jest bardzo cenny. Ciszę się, że moje dzieci mogą w tym uczestniczyć i jestem wdzięczny artystom za ich wkład włożony w przygotowanie tego spektaklu - mówi pan Krzysztof.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy