Nowy numer 32/2022 Archiwum

Caritas we Fromborku. Pomoc uchodźcom

Wizyta związana była z przekazaniem darów ze spółek skarbu państwa.

Caritas we Fromborku odwiedził Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych. Jego wizyta związana była z pomocą dla uchodźców z Ukrainy oraz zapoznaniem się z działalnością fromborskiej Caritas.

- To nie jest moja pierwsza wizyta we Fromborku. Pochodzę z tych okolic, więc zawsze z radością tutaj wracam. Tym bardziej, że dziś przyjechaliśmy ze szczególną okazją po raz drugi, a mianowicie odwiedzamy uchodźców z Ukrainy - mówi A. Śliwka.

Wizyta związana była z przekazaniem darów ze spółek skarbu państwa: Renku i Elewaru.

Oprócz spotkania z uchodźcami minister spotkał się z osobami korzystającymi ze Środowiskowego Domu Pomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonymi przez Caritas.
- To piękne spotkanie z ludźmi, którzy dzięki wsparciu innych rozwijają swoje umiejętności pomimo różnych niedogodności jakie ich spotkały. Wiem, że to zasługa osób tutaj pracujących, które przez służbę dają przykład realizacji Ewangelii - dodał minister.

- To kolejne wsparcie dla naszych uchodźców. Była to też dobra okazja do zapoznania się z naszymi dziełami. Na co dzień z naszych domów korzysta ok 70 osób niepełnosprawnych, które mogą tutaj rozwijać się pod opieką wykwalifikowanej kadry. Uczestnicy cieszą się z każdych odwiedzin, tym bardziej, że mogli zaprezentować swoje talenty - mówi ks. Krzysztof Jabłoński, dyrektor fromborskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama