Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Olsztyn. Siostry Uczennice Boskiego Mistrza zapraszają do siebie

- Tuż przy Wysokiej Bramie, w sercu gwarnego miasta, pośród hucznego życia Starówki i przylegających do niej uliczek trwamy na wytrwałej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem - mówi s. Beata Kozłowska PDDM.

W wielu kościołach diecezji istnieje możliwość adorowania Pana Jezusa. W centrum Olsztyna jest też mała kaplica zakonna, gdzie siostry również trwają i zapraszają na adorację. 

- Tuż przy Wysokiej Bramie, w sercu gwarnego miasta, pośród hucznego życia Starówki i przylegających do niej uliczek, często przy akompaniamencie muzyki i śpiewów karaoke płynących z sąsiadującego pubu, trwamy na wytrwałej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem - mówi s. Beata Kozłowska PDDM, przełożona olsztyńskiej wspólnoty, przywołując słowa reguły: „Błogosławimy Ojca, który przez Ducha Świętego włącza nas w modlitwę swego Syna Jezusa, żyjącego wiecznie, aby się wstawiać za nami”.

Siostry Uczennice Boskiego Mistrza realizują swoje powołanie i misję bycia adoratorkami Tego, który z miłości do człowieka pozostał w Kościele żywy i obecny w tajemnicy Eucharystycznej Obecności, Jezusa Chrystusa.

- Wypraszamy w tym czasie wszelkie łaski dla współczesnego świata. Modlimy się w intencji Kościoła o owocność jego misji, o rozszerzanie jego działalności duszpasterskiej i ewangelizacyjnej, o umocnienie na drogach wiary i posługi. Dzisiejsze trwanie we wspólnocie Kościoła niejednokrotnie wymaga od nas aktu wiary i świadectwa, będącego wezwaniem do jasnego opowiedzenia się po stronie Chrystusa - wyjaśnia s. Beata.

Siostry otaczają swoją modlitwą także kapłanów, polecając ich posługę i podejmowane dzieła duszpasterskie Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi.
- U Jego stóp wypraszamy dla kapłanów odwagę i siłę do życia zgodnego z ich powołaniem. Naszą misją jest omadlanie owoców ich posługiwania, wypraszanie błogosławieństwa dla nich samych oraz dla tych, do których zostają posłani - dodaje.

W charyzmat sióstr wpisana jest też nocna adoracja.
- Trwamy na modlitwie, wynagradzając za niewierności, zgorszenia, krzywdy i grzechy popełnione przez kapłanów. Swoją modlitwą obejmujemy również kapłanów chorych, starszych, samotnych, znajdujących się już na ostatnim etapie spotkania z kochającym Ojcem, jak również wypraszamy wszelkie łaski dla tych, którzy drogę kapłańską dopiero rozpoczynają, modląc się o powołania kapłańskie i za kleryków przygotowujących się poprzez formację seminaryjną do święceń i posługi kapłańskiej - wyjaśnia siostra.

Każdy może również przesłać swoją intencję oraz dołączyć do adoracji.
- W swoim modlitewnym trwaniu przedstawiamy także intencje powierzone nam przez tych, których spotykamy na swojej drodze - wyjaśnia. Wspólnota sióstr w Olsztynie jest otwarta na udostępnianie kaplicy grupom pragnącym spotykać się na modlitwie adoracyjnej. - I jeśli ktoś z was na ulicach Olsztyna spotka niebieską siostrę, przemykającą dyskretnie przez pełne życia, zabiegania i trosk miasto, nie bójcie się pozdrowić, zagadnąć nas czy poprosić o modlitwę - zachęca s. Beata.
- One zaniosą to wszystko przed Oblicze Chrystusa, Mistrza Eucharystycznego, obecnego i zatroskanego o życie każdego z nas - dodaje.

Kontakt do sióstr:
www.pddm.pl/olsztyn/
email: pddmsubm@gmail.com
tel.: 723 555 400

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy