Nowy numer 32/2022 Archiwum

Świecki Zakon Karmelitów Bosych

Na Redykajnach odbyło się spotkanie osób, które pragną podjąć formację i przygotowania do przyjęcia do Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych.

Wiktoria Jamro, formatorka, omawiała strukturę zakonu, poszczególne lata formacji i warunki, jakie trzeba spełnić, by móc wstąpić do zakonu. Duchowość Karmelu dla świeckiego człowieka może być powodem złożenia profesji w zakonie, a zarazem życia w świecie zgodnie ze swoim stanem życia. Przybliżała charyzmat zgromadzenia, którym jest trwanie na modlitwie i wypełnianie woli Boga. Wskazywała, że Karmel staje się miejscem nieustannego uświęcenia, a pogłębienie jego duchowości - trwaniem w radości Bożej.

- Staramy się o wzrost osobistego zjednoczenia z Bogiem i o świadectwo życia modlitwy. Ważna jest praktyka półgodzinnej modlitwy myślnej, która może opierać się na fragmencie Pisma Świętego, czy też na myślach św. Jana od Krzyża i św. Teresy od Dzieciątka Jezus - wyjaśniała podczas spotkania i zapraszała osoby chętne na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Spręcowie w drugą sobotę września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama