Nowy numer 40/2022 Archiwum

Święto św. Klary

W klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie odpustowej Mszy św. przewodniczył bp Adam Bab.

W homilii zapewniał, że Jezus chce, byśmy w Nim trwali. - On tego pragnie. Sam Bóg zaprasza do jedności z sobą. To znaczy to słowo „trwać”, które słyszymy w dzisiejszej Ewangelii. My musimy tylko chcieć odpowiedzieć na to pragnienie Boga - mówił.

- Jeden z uczniów powiedział do Jezusa: „Pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. To znaczy, że wtedy, kiedy będziemy mieli taką relację do Ojca, jaką ma Jezus, będziemy mieć wszystko, będzie można się obejść bez wszystkiego innego. To odkrył św. Franciszek i idąca po jego śladach św. Klara - wszystko w Bogu. Stąd zaproszenie do ubóstwa, oczyszczenie serca tak, by Bóg mógł w tym sercu być wszystkim - podkreślił bp Adam. Przypomniał słowa z testamentu św. Klary: „Kochajcie Boga i swoją duszę”. - To nie jest egoizm, kiedy swojej duszy chcemy podarować największe dobro, samego Boga. Wszystko inne jest wówczas na dalszym planie - mówił.

Podczas Mszy św. siostry odnowiły swoje śluby, a wierni mieli na koniec Eucharystii możliwość uczczenia relikwii św. Klary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy